IN MEMORIAM NIEUWS Weet U nog mijnheer Muilwijkvan de Liberty G/o" en de Malmanger De tweede bijeenkomst werd gehouden op 16 Februari. Daarbij hadden wij het genoe gen de heer W. Kuyt, oud scheepsbouwers- baas, te spreken. Deze krasse 80-jarige had veel te vertellen. Gezien de vlotheid, waar mee hij zich diverse andere data wist te her inneren, mogen wij wel aannemen, dat Willem zich in zijn geboortedatum niet heeft vergist. Deze indruk krijgt men n.l. direct: men weet niet, dat men met iemand van 80 jaar zit te praten. Evengoed kon hij 50 zijn. Precies 46 jaar is de heer Kuyt in W.F.-dienst geweest en rekent men daarbij zijn tijd als oud-werknemer, dan is hij volgens zijn eigen woorden nü 66 jaar W.F.-man. Geen wonder dus, dat liij nog altijd denkt aan zijn werk van vroeger. En de namen van de boten vol gen achter elkaar: de „Liberty Glo'', de „Malmanger" enz. enz. Allemaal hoogtepun ten uit zijn scheepsbouwersloopbaan. Hij memoreert het grote verschil in werk methoden van nu en vroeger en weet nog te vertellen van de prettige omgang met de „oude mijnheer Bart". Uit alles blijkt, dat „de zaak" nog een grote plaats inneemt in zijn denken. Hij was nog op de „Willem Barendsz II" geweest in de machinekamer en spreekt met bewondering over de tegenwoor dige bouwmethoden. De contactmiddagen vindt de heer Kuyt uit stekend georganiseerd en prettig en vooral „Journaal 1954" hoopt hij nog eens met zijn vrouw (die nu door ziekte verhinderd is) samen te kunnen zien. In het begin van zijn non-actief heeft hij zich geheel moeten aanpassen aan de veranderde leefwijze, maar dit ging gemakkelijker dan er weieens wordt gedacht: veel afleiding met wat bezigheden zijn het medicijn. De copie voor het Maartnummer dient vóór 10 Maart in het bezit van de Redactiecommissie te zijn. WAT DE KERN BESPRAK Bespreking directie met bestuur fabriekskern op 8 Februari 1955. Hierin werd gesproken over het punt Vacantie 1955 De directie stelt voor dezelfde weken vast te stellen als verleden jaar, t.w. Schiedam: van 8-13 Augustus van 22 - 27 Augustus Rotterdamvan 1-6 Augustus van 15 - 20 Augustus Fijenoord: van 8-13 Augustus Er zullen dit jaar geen algemene snipper dagen worden vastgesteld. o Wanneer, door welke oorzaak ook, de ar beidsovereenkomst met de onderneming wordt beëindigd, moet door betrokkene, teneinde het laatste loon enz. in ontvangst te kunnen nemen, worden ingeleverd 1. het laatst ontvangen loonzakje; 2. een bewijs, dat men geen gereedschap, overall, handschoenen, bril enz. van W.F. meer in zijn bezit heeft; 3. de in bruikleen ontvangen identiteitsbe wijzen (werfpas, marinepas e.d.) 4. de eventueel in bruikleen ontvangen auto- buskaart of rijwielpenning. Degenen, die lid waren van de Ver. O. A.. dienen niet te verzuimen de jaarlijkse lid maatschapskaart van die vereniging in te leveren. Tenslotte willen wij er hier nogmaals op wij zen, dat wanneer men loon enz. voor een an der in ontvangst wil nemen, men een behoor lijk ingevulde volmacht moet overleggen. Dit geldt voor een ieder en ook voor de naaste familieleden van betrokkene kan hiervan niet worden afgeweken. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van M. v. KREVEL die 28 jaar als draaier bij de onder neming in dienst is geweest (overleden 28-l-'55). A. v. d. WETERING die 4 jaar als bankwerker in onze afd. Nieuwbouw gewerkt heeft overleden 30-l-'55). Hun nagedachtenis zal door ons in ere ge houden worden. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 13