0 (sfi NIEUWS in één midden- en twee zijtanks worden on derverdeeld. De hoofdpompkamer ligt tussen tank 4 en 5 en bevat twee ladingpompen met een totaal capaciteit van 1200 ton per uur. De machinekamer is in het achterschip, waar in is opgesteld een Wilton-Fijenoord Doxford- motor van 7750 A.P.K., 117 omwentelingen per minuut, welke aan het schip een snelheid van ca. 15 knopen geeft. LANDROTTEN OP ZEE Toen de „Sologne" ging proefvaren op de Noordzee waren er enkele opvarenden, die nog nooit zo'n tocht hadden meegemaakt. Af en toe komen nl. employés met 25 of meer dienstjaren in aanmerking voor zo'n tocht, en ook enkele anderen uit hoofde van een of andere functie. Het blijkt wel, dat zo iets voor sommigen een bijzonder gebeuren is, welke in de herinne ring lang bij blijft. Wij vonden dan ook twee hunner bereid een en ander te vertellen over „de eerste zeereis" en geven dit gaarne door aan de lezers van het W.F.-Nieuws. De heer A. Bakker, die zijn 25-jarig jubileum als kantoorbediende reeds enkele jaren ge leden herdacht, was enthousiast over de „zee reis" en wil desnoods „prolongeren". Hij was slechts eenmaal voorzichtig langs de kust varende met een Scheveningse logger het zeegat uit geweest, maar talloze malen in zee - badende aan het strand dan! De heer Bakker vond de tocht en het verblijf aan boord prima, maar kon de ankerproef maar matig waarderen, vanwege de herrie en de beweging van het schip tijdens het voor anker liggen. Dit lijkt vanzelfsprekend want papier, inkt, potlood en andere kantoorbenodigdheden worden in alle stilte gebruikt en „voor anker liggen" is er niet bij. In de machinekamer vond de heer Bakker het minder aangenaam. Een lik verf op z'n jas bracht hem - na de proeftocht - in con flict met zijn echtgenote, die er niet van overtuigd kon worden, dat op proefvarende schepen sommige gedeelten pas in de verf zitten. Dok aan het vastplakken aan de vloerplaten kon hij niet best wennen, maar meende hier uit te kunnen verklaren waarom een goed zeeman zo aan zijn schip is „gehecht". Na de doopplechtigheid

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 5