9 NIEUWS Bij Koninklijk Besluit van 26 November 1954 Nr. 12 is toegekend de zilveren ere-medaille verbonden aan de Or de van Oranje Nassau aan M. van der Struis, Onderbaas Sjouwers Machinefabriek. Deze onderscheiding werd Zaterdag 19 Februari 1955 door de heer Ir. B. Wilton uitgereikt. Laatst maakte hij echter toch iets mee, dat boven zijn macht ging. Eén der opvarenden van een in reparatie zijnd vaartuig had een brief geschreven aan een relatie in Engeland en kwam vragen of men op kantoor voor verzending wilde zorg dragen. Een enveloppe met de verschuldigde port werd er bij gevoegd, met het verzoek het adres op de enveloppe te schrijven. Het doet wel een beetje vreemd aan als men niet zelf het adres op de enveloppe vermeldt, terwijl men wèl zelf een brief kan schrijven. Enfin, de zeeman duikelde uit één van zijn vele zakken een briefje op en ja hoor, dat bevatte het bewuste adres. Dit werd op de enveloppe overgenomen en, men geeft service of men doet het niet, daarbij werd gevraagd naar naam en adres van de afzender. De uit eenzetting, dat het in ons land gewoonte is deze gegevens op de enveloppe te vermelden, deed zijn verwondering niet afnemen, doch tenslotte gaf hij te kennen, dat de vraagstel ler dit toch zelf wel kon zien. Daartoe wees hij ergens op de derde regel van zijn brief, waar toch duidelijk te lezen stond „Ali Sultan". Er is niet gevraagd welke nationaliteit de zeeman had. Stelt U er belang in te weten of hij een Vóór- of Achter-Indiër was, een Bom- bayer, Laskaar of Pakistaner, probeer dan het schrift te ontcijferen. Wij zien er geen kans toe! P.S. Eén van de dames van kantoor vroeg welk systeem „steno" voor deze brief was gebruikt. Nog niet zo gek bekeken!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 11