DANKBETUIGINGEN 17 NIEUWS verplicht ons te houden aan de regels van het spel, d.w.z. de vormen in acht te nemen en ons behoorlijk te gedragen. Een paar jaar geleden b.v. was er een tewater lating. Toen het schip van de helling was en de genodigden - ónze gasten - zich naar de receptie-gelegenheid begaven, hadden velen onzer ineens veel haast, trokken zich van de verkeersvoorschriften niets aan, liepen dwars door de afzetting heen de gasten bijna onder steboven. Werkelijk, het was niet mooi meer! Het gevolg was, dat velen, die met mij op een afstand de tewaterlating hadden gezien, zich meer dan ergerden, hetgeen aanleiding was aan de redactie van dit blad een artikel te zenden, getiteld: „De beer was los!'' Het artikel werd nimmer opgenomen, mogelijk was het te scherp gesteld; ook kan het be kende „de vuile was binnenshuis houden" reden tot niet-opname geweest zijn en was dit achteraf misschien het beste. Niet alleen dat velen, niet bij ons bedrijf betrokkenen, dit blad eveneens lezen, maar bovendien is het Wilton-Fijenoord Nieuws geen vergaarbak voor ingezonden stukken van allerlei aard, want dan is het einde zoek. Ditmaal echter heeft de redactie de hand over het hart ge streken aangezien dit artikel van algemene en opbouwende aard is. Wij hebben sedertdien meerdere tewaterla tingen enz. gehad en iedere keer bijna ge beuren er dingen, die niet door de beugel kunnen. Opsomming van allerlei gevallen heeft geen direct nut. Voor één geval vraag ik echter wel Uw aandacht en dat betreft het ten gehore brengen van volksliederen bij plechtigheden als boven bedoeld. Het is een internationale gewoonte dat, wan neer bij plechtige gelegenheden volksliederen worden gespeeld, de vormen in acht genomen worden, hetgeen wil zeggen, dat mannen én vrouwen rechtop gaan staan, de mannen hel hoofd ontbloten, behalve zij, die in uniform gekleed zijn en salueren. Iedereen blijft stil op de plaats staan, praat niet met buren en steekt onderwijl geen sigaretje op of draait een shaggie. En hier mankeert nog veel aan. Voorbeelden aanhalen lijkt me overbodig, maar overtreding van deze vorm van wel levendheid heb ik geconstateerd in alle „ran gen en standen". Het is wel bekend, dal b.v. buitenlanders op de zo juist genoemde wijze van wellevend heid zeer gesteld zijn en - willen wij dus niet voor onbeschaafd te boek staan - dan is het onze taak hier in het vervolg rekening mede te houden; afgezien nog van het feit, dat we zélf zo wijs moeten zijn en de mening van buitenlanders aan het geval als zodanig niets af doet. U zult toegeven, dat het slechts een weinig zelfbeheersing en inzicht kost ons te gedra gen als mensen „die weten hoe het hoort". Ook de Marine, één van onze „klanten", heeft haar historisch gegroeide, internationaal in zwang zijnde gebruiken. Wanneer er dus een als oorlogsschip officieel in dienst gesteld vaartuig op onze werf ligt, hebben wij ons, aan boord van dit vaartuig zijnde, zoveel mo gelijk te richten naar die gebruiken. Dat brengt de burgerlijke beleefdheid mede en U voelt wel, dat niemand U kwaad zal aankij ken als U onbewust tegen sommige gebruiken zondigt en U niet geheel aanpast. Per slot van rekening bent U burger en niet iedereen heeft „theorie eerbewijzen" gehad. „Eerbied voor de vlag'' b.v. is een van de stelregels, die iedere marineman al heel spoe dig wordt bijgebracht. Wanneer het 's mor gens en 's avonds „vlaggenparade" is, maakt ieder aan dek zijnd militair halt en front en salueert tot „aftrap" wordt geblazen en de ceremonie dus ten einde is. Bij het van benedendeks- of van buitenboord- komen salueert men de vlag, ook al gebeurt dat vele malen per dag. Toegegeven, dat men dit op de duur automatisch doet, het blijft een bewijs van eerbied aan de natievlag. Moge het bovenstaande aanleiding zijn, dat we iets opgestoken hebben over vormen in het algemeen en bij speciale gelegenheden in ons bedrijf, toepassing hiervan in het bijzonder. B. Hiermede betuigen wy onze liartelyke dank aan directie, afd. Sociale Zaken, baas en collega's voor de vele blaken van belangstelling, ondervonden bij het plotseling overladen van ons dochtertje Els. W. BEUKERS en echtgenote Hiermede dankt ondergetekende, ook namens zyn vrouw, de directie, bazen en collega's voor de belangstelling ge toond by zyn 40-jarig jubileum. J. DE VRIJER Ondergetekende betuigt hiermede, ook namens zyn vrouw, zyn hartelijke dank aan directie, chefs en het Jubileumfonds voor de cadeaux onder couvert en de bloemen, welke hij mocht ontvangen by zijn 25-jarig jubileum. G. VAN HEUKELUM Hiermede betuig ik, ook namens myn vrouw, myn harte lijke dank aan directie, chef, bazen en collega's voor de mooie bloemen en cadeaux onder couvert, welke ik by mijn 25-jarig jubileum mocht ontvangen. C. DE JONG Hiermede betuig ik, mede namens myn vrouw en kinderen, mijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's, alsook aan de afd. Gietery, voor de blyken van belang stelling en de cadeaux onder couvert, welke ik bij mijn 25-jarig dienstjubileum mocht ontvangen. W. H. KEUR Mede namens zijn echtgenote en kinderen betuigt onder getekende zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de blyken van belangstelling en cadeaux, welke hy by zyn 25-jarig jubileum mocht ontvangen. Deze dag is voor hem tot een onvergetelijke gemaakt. B. M. C. 't LAM Myn hartelijke dank aan directie, chef, bazen, kantoor-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 19