VERENIGING W.F. DAMESKOOR AFDELING HANDBAL AFDELING HARMONIE AFDELING MANNENZANG Jfjï) NIEUWS personeel en personeel Ijzergieterij, ook namens mijn vrouw en kinderen, voor de waarderende woorden, prachtige cadeaux en bloemen, ontvangen bij myn afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. G. LINTERMAN Hiermede betuig ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en voor lieden voor de blijken van belangstelling, welke ik bij mijn 25-jarig jubileum mocht ontvangen. J. PLANKEN Hiermede betuig ik, ook namens myn vrouw, mijn harte lijke dank aan directie, chefs en collega's voor de cadeaux en bloemen aangeboden by mijn 25-jarig jubileum. P. SPRUIT Ondergetekende betuigt, mede namens zijn vrouw, zyn har telijke dank aan directie, chefs, bazen en vereniging „De Pyp" voor de belangstelling en cadeaux, welke hy bij zijn 25-jarig jubileum heeft mogen ontvangen. A. C. M. SUVA AL. Op 22 Januari j.l. hebben wij een Jaarfeest gehouden; het was een bijzonder geslaagde avond. Ons programma werd verzorgd door het Rozendaals Toneelgezelschap, dat het stuk opvoerde van de Gebr. Pukkel en Pukkel, oftewel de Gebr. Kalkoen. Op 28 Januari hebben wij onze Jaarvergadering gehouden. Van het bestuur waren aan de beurt van aftreden: Mevr. Versluis, Mevr. Baade, Mevr. Stavast en Mej. v. d. Vaart. Allen zijn herkozen, behalve Mej. v. d. Vaart, die zich niet herkiesbaar had gesteld. Als candidaat was gesteld Mej. A. Sanstra. Het bestuur is nu als volgt le Voorzitster le Secretaresse le Penningmeesteresse 2e Voorzitster 2e Secretaresse 2e Penningmeesteresse Bibliothecaresse samengesteld: Mevrouw Versluis Mejuffrouw Boxhoorn Mevrouw Baade Mevrouw Schwarzer Mejuffrouw A. Sanstra Mejuffrouw v. d. Pligt Mevrouw Stavast Hiermede hebben wij U weer een klein overzicht gegeven. M. Boxhoorn, Secretaresse. Op 19 Maart was het 1 jaar geleden, dat enkele oud-leden onzer afdeling het initiatief namen om een jeugdafdeling op te richten. Dat zij hierin volkomen zyn geslaagd, be- wyst wel het grote aantal jeugdleden dat wy thans be zitten. Twee adspirant-meisjes, één junior-meisjeselftal en nog enkele jongens- en het junior-jongenselftal is ook com pleet. De adspirant- en juniormeisjes zitten al half in de competitie en de volijverige jeugdcommissie begint al weer met de moeilijkheid, hoe houden wy de elftallen als het volgend seizoen de junioren over gaan naar de senioren en de adspiranten naar de junioren. Geachte lezers, U begrypt allen wat thans de bedoeling is, er moeten meer jeugdleden by komen, vandaar deze oproep. Laat Uw zoon of dochter een gezonde en prettige sport be oefenen, laat hen gaan handballen. Handbal is het spel van alle spelen, eenvoudig in spelgedachte, gemakkelijk te be grijpen in de uitleg van de regels, krachtig, elegant en vol afwisseling in z'n spelkarakter. Handbal verenigt alle voor delen van een kampspel in zich, waarin vastberadenheid, uithoudingsvermogen, snelheid, vaardigheid en kameraad schap de elementen van de ideale ploegsport zijn. Lopen, werpen, springen, de drie grondvormen van lichaamsoefe ning, zyn de meest op de voorgrond tredende kenmerken van het handbalspel. Handbal is in de eerste plaats een loopspel. Naast de snelheid in het starten, de vaardigheid in het wisselen, de handigheid in het bukken, het springend grijpen en vangen van hoog vliegende ballen, worden ook de vlugheid in het vangen, de kracht en zuiverheid in het werpen geschoold, zodat romp-, been- en armspieren in voortdurende afwisseling een harmonische vorming krijgen. Parallel daarmede wordt de best mogelijke ontwikkeling van de inwendige organen verkregen, hart en longen worden krachtig en sterk gemaakt. Handbal is het spel voor de jeugd, vol leven, vol afwisseling en daarom oudere lezers, beoefent Uw zoon of dochter nog geen sport, laat hen eens met onze sport kennis maken, laat ze gerust eens deelnemen aan de training, die onder gediplomeerde leiding staat. De leeftijden zyn 12 -14 jaar adspiranten en 15 -17 jaar junioren. De kosten kunnen voor U geen bezwaar zijn, de adspiranten betalen 65 cent per maand contributie en de junioren 75 cent per maand. Wenst U nog verdere inlichtingen, ons bestuur en de jeugd commissie zullen U daar gaarne over inlichten. Geeft U op aan het Secretariaat Afdeling Handbal, fabrieksnummer 09-1721. Met vriendelijke sportgroeten. A. J. Boer, secretaris. Zaterdag 5 Februari j.l. hield de Harmonie haar jaarver gadering, welke door de leden druk bezocht werd, hetgeen getuigt van goede samenwerking. Gesproken werd over de prestaties der Vereniging in hel afgelopen jaar en de toekomstplannen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de lieer L. Romeyn als nieuw bestuurslid gekozen. Besloten werd, dat de tamboers dit jaar zullen deelnemen aan een Federatief Concours en wel op 20 Augustus a.s. te De Lier. De heer P. Velthuizen, die in het afgelopen jaar wegens gevorderde leeftijd de vereniging heeft verlaten, werd dooi de vergadering tot lid van verdienste benoemd. Ook kwam ter sprake het 30-jarig bestaan van onze Harmonie op 1 Mei a.s. Het geheel was een prettige en geanimeerde jaarvergadering. D. de B., secretaris RECTIFICATIE In het verslag van het concert in het Passagetheater te Schiedam is helaas vergeten te memoreren de zeer geslaag de solistische partij van de heer L. M. van Os, die in het 5e nummer de alt-saxophoon solopartij zo correct verzorgde. Ook hij deelde dan ook terecht in het hartelijk applaus. G. Het is mijn taak U een klein verslag te geven van het gehouden jaarfeest, dat plaats had op 22 Januari j.l. in ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 20