n-n AFDELING O. en A. AFDELING SCHAKEN H-H 19 NIEUWS bouw „Arcade", Lange Haven te Schiedam. De besturen van Dames- en Mannenkoor hadden overleg gepleegd en besloten dit jaarfeest gecombineerd te geven. Het Mannenkoor bestond 24 October 1954 reeds 16 jaar en het Dameskoor 7 Januari 1955 één jaar. Het feest droeg een besloten karakter. Aanwezig waren de leden van beide koren met hun echtgenoten of verloofden en een enkele genodigde. Tot onze spijt hadden wij het zo moeten regelen, omdat er in Schiedam geen zaal te krijgen was waar de leden van beide koren met hun familieleden, donateurs en donatrices konden worden ontvangen. In de toekomst hopen we hierin echter te kunnen voorzien. We mogen op een succesvolle avond terugzien; ieder ging zeer tevreden naar huis. In de afgelopen jaren werd het programma verzorgd door onze eigen leden. Dit jaar hadden de beide besturen beslo ten hiervoor een gezelschap te engageren, waarbij de keus viel op de Amateurstoneelvereniging „Klaveren Vijf", een Brabants gezelschap, dat kwam met de klucht „Pukkel en Pukkel". Alle medespelenden verstonden de kunst van to neelspelen in de perfectie; het gelach was niet van de lucht en een welverdiend applaus was hun beloning. De tombola was door aller medewerking op haar best, met mooie en doelmatige prijzen. De loten werden dan ook grif verkocht. Allen die hieraan medewerkten onze oprechte dank. Na het toneelspel een gezellig dansje, echt intiem. Als dansorkest trad op de bekende en gewaardeerde „W.F. Music Boys". Ons wachten nu nog in een kort tijdsbestek twee concerten, waarvoor ik Uw belangstelling vraag: Op 29 April een vyfkorenconcert, dat dit jaar zal worden gegeven onder leiding van onze dirigent Jan Lucas. Op 4 Mei een concert in de Grote Kerk te Schiedam, ter gelegenheid van het feit, dat voor de 10e maal de geval lenen worden herdacht. Hiervoor is door de heer Giphart een herdenkingscantate geschreven, die door de heer Pala op muziek is gezet. Het koorwerk wordt ingestudeerd door de heer Jan Lucas. Dit concert zal worden gegeven door Harmonie, Dames- en Mannenkoor „Wilton-Fijenoord. J. C. L. Schwarzer Maart 1955. Een maand, waarin de mannelijke leden van onze vereniging iets konden leren van het blijspel „Lastige Mannen". Maar ook onze damesleden zullen het nodige hebben opgestoken van dit kluchtige spel. „De Kleine Comedie" heeft dit stuk op een zeer goede manier gebracht en de soms dwaze situaties waren niet overdreven. Het waren avonden, waarop menigmaal een vrolijke lach van alle aanwezigen bewees, dat de spelers het stuk ver tolkten zoals dat is bedoeld: enkele algemene karakter trekken in sommige ledenr van onze mensengemeenschap aan de kaak te stellen. En iedere bezoeker zal het met ons eens zijn, dat de spelers volkomen geslaagd zijn om ons duidelijk te maken dat het goed is zichzelf af en toe te herzien. Er wordt geen gebruik gemaakt van zwaarwichtige opvoed kunde in dit stuk, zodat het avonden waren van prettige ontspanning. De rolverdeling was als volgt: Mrs. Wislack Jetty van Dijk-Riecker Helen Hayle Brenda Lindbergh De Hertog van Bristol Adolf Rijkens Richard Halton Frans van de Pavoordt April 1955 O. en A. allerhandewaaraan medewerken: Eva Janssen, Emile Kellenaars, voordracht en 2 een-acters. Cokki Harleman, accordeoniste. W.F. Music-Boys, U allen wel bekend. Etona's, kracht en gratie. Perplexica, goochelaar. Notekrakers, zang. Vos, kunstfluiter. Wij mogen verwachten, dat deze avonden zeer druk be zocht zullen worden en raden U aan indien U op de aan gegeven avond absoluut verhinderd bent tevoren Uw kaar ten te laten veranderen. Voor Rotterdam-Zuid kunnen wij nog enkele leden in schrijven, de Aula van de H.B.S. aan het Afrikaanderplein is nog niet vol. Het Bestuur. GESLAAGD HOERA W.F. I is kampioen en promoveert naar de 2e klasse R.S.B.! Driemaal is scheepsrecht, zegt de volksmond. Welnu, nadat ons le tiental twee jaren achtereen het kampioenschap op het nippertje net niet bereikte, is het ons thans gelukt. Op 28 Februari j.l. werd de laatste tegenstander, E.S.S. 3 verslagen met 6^ - 3£ en daarmede werd ons kampioenschap een feit. Het was een spannende avond en „een zacht eitje" is het voor onze spelers niet geworden. Nou ja, behalve toevallig voor ondergetekende, die het geluk had zyn tegenstander binnen een uur (in 13 zetten) „mat" te hebben gekregen. Omdat er reeds twee partijen vooruit gespeeld waren, waar van één gewonnen (hulde aan v. d. Starre) en één remise, konden we met een voorsprong van lj"» J beginnen. Om 9 uur werd de stand 2g - en een uur later maakte Skala hier 3o - van, den Uyl speelde remise en het was 4-1. Maar, aan de borden 9 en 10 verliep de strijd echter voor ons ongunstig, zodat we om half elf nog geen reden tot juichen hadden. Zelfs toen om 10.45 uur van Baardewijk kon profiteren van een fout van zijn tegenstander en de stand op 5 - 1 wist te brengen, waren we nog niet geheel veilig. Zoals verwacht, gingen de borden 9 en 10 (Hamerslag en van Tol) voor ons verloren en werd de stand 5 - 3. Uit de twee resterende partijen moesten we beslist nog h punt scoren, om zeker te zyn van ons kampioenschap. Gelukkig, hoewel de partij van van Driel lange tijd gelijk opging, kreeg hij uiteindelijk tempowinst en om half twaalf was deze partij voor W.F. gewonnen en dus de stand 6 - 3. Het had verder geen zin om de laatste partij nog af te maken en hier werd tot remise besloten. Eindstand dus 6o - 3^. W.F. I kampioen Misschien vindt U het interessant om het verloop van de competitie van ons le tiental te weten. Dit was als volgt: W.F. I - Shell I W.F. I - S.C.S. 3 W.F. I - Tidero 2 W.F. I - Maassluis 2 W.F. I - H.V.O. 2 W.F. I - E.S.S. 3 5 -5 5 -5 8o 1| 6|-3i Totaal dus 41 bordpunten voor en 19 punten tegen. Niet gek gedaan. We zyn nu natuurlek zeer verheugd, maar niet van plan om het hierbij te laten en we achten dit een zeer geschikt tijdstip om nogmaals een oproep te doen tot de ster kere schakers in ons bedrijf zich thans bij ons te voegen, opdat we mede door hun hulp straks van de 2e naar de le klasse kunnen promoveren. W.F. kan deze hoogte bereiken, mits nog meer geroutineerde spelers zich bij ons scharen. Laat deze oproep niet tevergeefs zijn. Ons 2e tiental heeft geen denderende resultaten geboekt, doch heeft haar plaats in de 3e klasse weten te behouden, hetwelk op zichzelf toch ook een prestatie is. aangezien

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 21