C t» 4y, 4 NIEUWS je kunt er de wal op, of niet, zoals ook wel gedaan werd, d.w.z. niet. Portland is n.l. een speciale oorlogshaven en het is dus niet te ver wonderen, dat er ook schepen lagen van de Britse Marine. Verre van een s.o.s. van enkele dezer schepen te ontvangen, kwam er een R.P.C. (Request Pleasure of Company) binnen, een hoffelijk gebaar, waarbij de officieren worden uitgenodigd een bezoek te brengen aan de diverse destroyers. Op deze prettige uitwisseling van gedachten volgde natuurlijk een tegenbezoek op verzoek van de Koninklijke Marine. In Portland moest ook nog recht geschie den aan diegenen, die in Schotland als gevolg van het bezetten van de wacht aldaar, de reis naar Edinburgh via de Trossachs niet konden meemaken. Een inderhaast geïmproviseerde tocht via Weymouth, Dorchester naar Sherborne en retour bleek het heel aardig te „doen". Onderweg bezochten wij in Ceme Abbas een zeer oude kerk. Trouwens, tijdens deze rit zagen wij bijzonder veel, dat herinnert aan de Middeleeuwen en zelfs aan de Romeinse tijd. Een historisch plekje was „The smallest licenced bar in England", een cafeetje zo klein, dat dit vrijwel gevuld was door de 37 bezoe kers. Weymouth is een vriendelijke badplaats, die naar het ons toescheen 's zomers wel eivol zal zijn. Even moeten wij nog gewag maken van de verduisteringsproeven, proeven, die o.a. ook door onze bankwerkers zeer op prijs werden gesteld, omdat dit de meest doeltreffende methode is om aan dek in volslagen duisternis met een zwaar stuk gereedschap in je hand, toch nog de kans te zien je hoofd te stoten. Verder denken we aan de onvermijdelijke ventilatieproeven, die bij een ander deel van de opvarenden met een laaiend enthousiasme werden begroet. Ook het gooien met diepte bommen trok volle zalen; een voorstel om deze nog wat dichter bij het achterschip te doen exploderen of dit eens met achteruit- varend schip te beproeven werd door de scheepsleiding onbegrijpelijkerwijze niet vol doende naar waarde geschat en kwam niet tot uitvoering, „per slot van rekening moet het een aardigheidje blijven". Enige andere voorstellen, onze ideeënbus waardig, werden eveneens van de hand gewe zen, dat waren het doen vervallen van alle knevels op luiken en deuren en last but not least het afschaffen van de douane. In Den Helder werd het contact met de werl langzamerhand werkelijkheid. Enkele voor posten werden uitgezonden, waarvan een ge deelte terugkwam. Het contact met Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter" werd nog even waar genomen door enkelen onzer, maar op 9 Maart ondernamen wij tenslotte het laatste gedeelte van onze rei6, die ons behouden aan de werf bracht, verwelkomd door Directie en Staf.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 6