IN MEMORIAM Sociale Rubriek (vervolg) NIEUWS 6 VOORKOMEN IS BETER DAN GENEZEN Het komt de laatste tijd maar al te veel voor, dat op ondergetekende een beroep wordt gedaan om te trachten een gegeven ontslag ongedaan te maken of een opgelegde boete te verminderen. Wanneer echter eenmaal ontslag is gegeven wegens „klauwen" dan is de zaak niet zo een voudig, aangezien bet de mening van de directie is, dat het een chaos op de werf wordt als daar niet streng genoeg tegen wordt opgetreden. Een mening, waartegen niet veel valt in te brengen. Het beroerde van het geval is, dat betrok kene pas wanneer hij ontslagen is, tot de conclusie komt wat hij verspeeld heeft en dan is Leiden in last. Ik zal hier maar niet schrijven, welke jeremiades ik dan te horen krijg. Dikwijls is betrokkene overtuigd, dat ik hem kan redden. Dat is natuurlijk niet zo. Het hangt in eerste instantie af van de ernst van het geval en ook van het gedrag van de betreffende persoon. Ik moet eerlijk zeggen, dat ik bij de directie in deze gevallen nogal eens succes heb, doch zeker niet altijd, wat te begrijpen is. Er zijn gevallen bij, dat ik het er toch maar op waag, maar die zo hopeloos zijn, dat ieder weldenkend mens moet toe geven, dat op de getroffen maatregel niet kan worden teruggekomen. Het is te begrijpen, dat het voor mij ook niet zo plezierig is gevallen goed te praten, die niet goed te praten zijn, en te trachten het ontslag ongedaan te maken. Ik kom liever voor de rechten der arbeiders op dan dat ik daar met mijn ziel onder de arm (zoals men dat pleegt te noemen) moet proberen het verzaken van de eerste plichten, (en plichten hebben wij ook, al wordt dat nogal eens ver geten) te vergoelijken. Ik doe dan ook een beroep op alle goedwil lende arbeiders van W.F. van andermans goed af te blijven. Het is toch zo: wij heb ben niet alleen als persoon een naam te ver spelen, maar ook als bedrijf. Het kan ons niet onverschillig laten, hoe er nationaal en internationaal over ons gedacht en gesproken wordt. J.W. Weber. O PERSONALIA Met ingang van 1 April 1955 zal de Heer S. Bakker zijn functie als Walkapitein com bineren met die van chef van de afd. Bikkers. Om het hem mogelijk te maken zich vol doende aan deze nieuwe taak te wijden wordt aan zijn dienst een tweede assistent Walkapitein toegevoegd, n.l. de Heer J. We zel, die op 14 Maart 1955 bij W.F. in dienst is getreden. De Heer S. Bakker zal o.a. dus voortaan di rect leiding geven aan bazen, onderbazen enz. voor de afd. Stellingmakers, Bikkers en Ververs voor zover dit de afd. Reparatie betreft. o HOOFDTARIEFCOMMISSIE Op de tariefcommissievergadering van 22 Fe bruari 1955 werd de Hoofdtariefconunissie als volgt samengesteld: 01 0629 Vredenbregt, D. M. 01 5581 Kuiters, J. 04 1276 Vrijaldenhoven, P. T. 07 7086 Post, W. 07 9183 Eerland, J. (voorzitter) 09 7901 Koning, C. de 10 7702 Dienaar, C. 21 2660 Wagemaker, M. 27 2961 Smit, W. C. 30 7532 Eeftens, A. 73 8015 Smidshoek, A. 73 8146 Boer, L. (secretaris) Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: F. v. d. RHEE, oud-werknemer, die ca. 20 jaar als bank werker Onderhoud bij onze onderne ming gewerkt heeft (overleden 8-2-55). J. H. VERHAGEN oud-werknemer, die ca. 23 jaar als ijzerwerker zijn krachten aan het bedrijf heeft gegeven (overleden 11-2-55). P. v. BEUKELEN, ond-werknemer, die als ijzerwerker 12 jaar in onze dienst is geweest (over leden 14-2-55). J. M. RAS, die 9 jaar als verver-schilder bij onze onderneming is werkzaam geweest (overleden 17-2-55). Op 14 Maart 1955 is tengevolge van een verkeersongeval overleden de heer M. W. H. DE GORTER belast met de zorg voor de materiaal voorziening, die ca. 26 jaar zijn krach ten aan de onderneming beeft gegeven. Hun nagedachtenis zal door ons in ere ge houden worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 8