FOTOWEDSTRIJD 1955 NIEUWS 8 F. Meeuwsen koker 6296 J. v. d. Graaf onderbaas Buitenbankw. H. Z. Meerman bankwerker 3116 G. van Heukelom bankwerker 3172 L. Noordzij brander 5728 J. Verboom buitensjouwer 2283 W. F. Stoute stellingmaker-bikker 3803 F. Sparreboom veiligheidsinspecteur BEDRIJFSSCHOOL P. C. v. d. Jagt chef bedrijfsschool (voorz.) J. Koenderman leermeester Bankw. Draaiers Cb. de Hey 11. draaier 828860 T. Klop 11. bankwerker 820014 0. Jung 11. koperslager 835352 M. Holten 11. scheepsbeschieter 815334 M. Oomes 11. plaatwerker 836641 J. Noordijk 11. schilder 690006 F. Sparreboom veiligheidsinspecteur VERVOER, BEWAKING, ELECTRIC1TEIT, ONDERHOUD EN BOUWBEDRIJF Th. Kuipers bedrijfsleider (voorzitter) J. v. d. Wezel ass. walkapitein G. Gielis chef dokmeester A. M. Dirks onderbaas magazijndienst II. Nieuwstraten contr. gasveiligheid 343766 W. Vet onderbaas bootpersoneel P. de Wit verhaler 356115 K. Koonings chauffeur C 188 K. Spek terreinsjouwer 465137 W. P. Sweben controleur Beveiliging B 3 P. Martinot dokknecht 326150 B. H. Harmsen baas onderhoud H. Stok bankwerker 9213 H. G. Oosthoek voorman electr.monteur 2115 A. Ulrich kraanrijder 2023 A. van Reeuwyk electromonteur hulpverl. 2838 F. Sparreboom veiligheidsinspecteur De Vereniging Nederlands Fabrikaat organi seert in samenwerking met de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie en de Werkcommissie Personeelsorganen van het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond een FOTOWEDSTRIJD „ZO WERKT NEDERLAND" De mens in zijn arbeid De eerbied voor hem moge niet in alle tijden even groot zijn geweest, oud is de aandacht welke dichters en denkers, schrijvers en schil ders voor hem hebben gehad, om van de beeldhouwers nog maar te zwijgen. Reeds lang bestaat de drang om hem uit te beelden. Jan Luyken, Vondel, J. J. Cremer, Multatuli, Henriëtte Roland Holst, Herman Gorter en Adema van Scheltema, om maar enkele dichters en schrijvers te noemen, wa ren getroffen door de arbeidende mens. Schilders als Breitner, Van Gogh, Marie de Roode-Heyermans, Herman Heyenbrock wer den voor hun werk geïnspireerd door de mens in zijn dagelijks werk. Maar deze tijd biedt nog andere mogelijk heden. Het werk van menige amateurfoto graaf getuigt van een niet mindere mate van inspiratie bij de aanschouwing van de mens in zijn arbeid, in zijn geconcentreerd bezig zijn. Dit is dan ook de reden, dat de Vereniging Nederlands Fabrikaat thans een fotowedstrijd uitschrijft met als enig doel hen, die tezamen de industrie van Nederland vormen, dichter bij elkaar te brengen. Zij verwacht, dat uit de foto's iets van trots zal stralen op de Nederlandse arbeider - op welke plaats en in welk bedrijf hij dan ook mag werken - èn op de Nederlandse industrie. W edstrijdbe palingen 1. Aan deze wedstrijd kan worden deelgeno men door de lezers van Personeelsbladen uitgegeven door Nederlandse ondernemin gen, alsmede door de lezers van het maandblad Nederlands Fabrikaat. 2. De wedstrijd wordt gehouden onder het motto: „Zo werkt Nederland''. Dit houdt dus in, dat alleen foto's kunnen worden ingezonden van werkende mensen - geno men zowel binnen als buiten bedrijven. 3. Iedere deelnemer mag ten hoogste drie foto's inzenden. Het formaat is minimum 9 X 12 en maximum 18 X 24 cm. Foto's mogen niet op carton worden geplakt. Daar in hoofdzaak zal worden gelet op de voorstelling van de foto's en niet op de technische uitvoering, heeft zowel de be ginnende als de meer gevorderde amateur dezelfde kans op een prijs. Beroepsfoto grafen zijn van deelneming uitgesloten. 4. De prijzen worden gehonoreerd in de vorm van een waardebon, te besteden bij de fotohandelaar van de betreffende prijs winnaar. Ie prijs, bon ter waarde van 400. 2e prijs, bon ter waarde van 200. 3e prijs, bon ter waarde van 100. 4e prijs, bon ter waarde van 50. 5e prijs, bon ter waarde van 50. Verder is een groot aantal troostprijzen beschikbaar, die in waarde variëren van 7.50 tot 25.—. De vaststelling van de prijswinnaars ge schiedt door een jury, benoemd door V.N.F. in overleg met de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie en de Werkcommissie Personeelsorganen van het C.S.W.V. 5. De keuze der bekroonde foto's is voor alle partijen bindend. Correspondentie over toekenning wordt niet gevoerd. Wie prijs stelt op terugzending van zijn foto('s), dient op de achterzijde van de foto te vermelden de woorden: „gaarne retour", zulks onder bijvoeging van een bedrag van 15 cents in postzegels. 6. De inzending sluit op Maandag 18 Juli. De uitslag wordt bekend gemaakt op 19 Augustus 1955.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 10