INHOUD Dodenherdenking op 4 Mei in de Grote Kerk te Schiedam Meinummer 1955 Dodenherdenking op 4 Mei in de Grote Kerk te Schiedam omslag pag. 2 en vervolg oppag. 9 Ons Werkpag. 1 Veiligheid Een goed begin is het halve werk pag. 5 Wie vertegenwoordigt Uw afde ling in de Veiligheidscommissie? pag. 7 Fotowedstrijd 1955 pag. 8 Sociale Rubriek Personaliapag. 9 In Memoriampag. 9 Willy Wilton-Fondspag. 9 Bouwnummer 738 officieel „Korenia."pag. 10 Willem Warmontpag. 13 Dankwoord van de Expoge pag. 13 Onze nieuwe motorboot pag. 14 Onderzeeboot jagers en Va- cantieoorden pag. 15 Tekening lezen en goede sfeer pag. 16 Dankbetuigingenpag. 16 Twee draaibankenpag. 17 Leest U de aanwijzingen op pag. 18 Magazijn helling Vpag. 18 Vereniging W.F. Afdeling O. en Apag. 19 Afdeling Schaken pag. 20 Humor rond de Werf pag. 20 Jubilarissen van de maand, omslag pag. 3 Levensherfst gedichtomslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken Dit jaar werd de muzikale omlijsting van de her denkingsdienst in de Grote Kerk te Schiedam verzorgd door W.F. Harmonie en beide W.F. Ko ren, met solistische medewerking van Mevr. Krab bendam (sopraan) en de Heer P. Roskam (bariton). Afwisselend met de drie sprekers: Ds. Krijger, Pater Foederer en Ds. Gravenmeijer, werden uitge voerd de herdenkingscantate 1945-1955. (Orkest, kerkorgel, koren en solisten) en het motet van Kienzl, „Zalig die vervolging lijden". (Dames en mannenkoor.) Tenslotte werd door alle aanwezigen uit het Wil helmus het eerste en zesde couplet op indrukwek kende wijze gezongen. Omtrent deze muzikale omlijsting lezen wij o.m. in de „Nieuwe Schiedamsche Courant" het na volgende „Joh. F. Pala dirigeerde zelf zijn omvangrijke her denkingscantate 1945 -1955 op uitstekende wijze. Het werk biedt de toehoorders geen moeilijkhe den en is in „volkstoon" gehouden. Bepaald sterke momenten hoorde men vooral in de instrumentale gedeelten. Jan Lucas, de dirigent van de koren, leidde de uitvoering van het motet: „Zalig die vervolging lijden", van Kienzl. Kortweg zij gezegd, dat deze muzikale omlijsting in het algemeen wel voldeed, al zou er nog wel een en ander over te zeggen zijn." Het „Rotterdamsch Nieuwsblad" schrijft o.m.: „Op deze herdenkingsdienst werd voorts voor de eerste maal in het openbaar uitgevoerd een her denkingscantate 1945 -1955 van Joh. F. Pala, die zelf de uitvoerende Harmonie Wilton-Fijenoord dirigeerde. Het is een verdienstelijk werk, plechtig en hier en daar, waar de bevrijdingsvreugde door klinkt, juichend majeur. Even eerlijk als de orkestratie is ook de tekst van L. Giphart zonder vals pathosi door het dames- en mannenkoor W.F. uitgevoerd. Het werk liet niet na indruk te maken zoals trouwens de gehele dienst, die door het gemeentebestuur en de directie van Wilton-Fijenoord waS bijgewoond." Tenslotte schrijft het Rotterdams Parool „de Schie dammer" o.m. De vrijheid zal niet ondergaan. „In de tot de laatste plaats bezette Grote Kerk is daarop de herdenkingsbijeenkomst gehouden, ge organiseerd door de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van ex-politieke Gevan- Vervolg op pag. 9) Foto van de maand: DE EERSTE REIS

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 2