HET TIENDE BEDB En zo zou dit verslag door kunnen gaan als een opsomming van goede - ja heus ook min der goede! - dingen in dit kamp en dan nog zou de kern van de zaak niet aangegeven zijn. Daarvoor moet een kamp nu eenmaal mee gemaakt worden. Het was dan ook verheugend, dat op Dinsdag 28 Juni het Kamp gastvrijheid mocht tonen aan de heren Ir. M. J. Römer en Ir. B. Wilton, die samen met de heren Asselbergs en v. d. Jagt, eén dag op bezoek kwamen. Een ontvangst die begon met een NIEUWS ryme«unit Stralende zon bege leidde op Zaterdag 25 Juni de touringcar met :s,ï jonge deelnemers en de leiding op weg H naar het „Vacantie- j|g kamp-1955", dat van -<4Mi 25 Juni tot 6 Juli ook dit jaar weer in Hei- debad - Epe gehouden zou worden41 deel nemers uit de Bedrijfsscliool en verschillende afdelingen van het bedrijf. Nu is er niets zo moeilijk te beschrijven als de sfeer in een vacantiekamp en wij zouden voor de deelnemers - maar ook voor U, an dere lezers en lezeressen! - daarvan nu juist zo graag het een en ander weergeven. Het begint al met de heenreis als iedere deelnemer in afwachting is van: Hoe zal het worden? Sommigen waren al eerder in Heide- bad, anderen maakten nog nooit een tenten kamp mee. Er waren ouders, die misschien voor het eerst liun jongen uit zagen trekken naar een jongenskamp en die met veel ge- wuif afscheid namen op de hoek van de Vlaardingerdijk. Een goed teken, deze be langstelling! Wij kwamen met alle bagage (heel wat!) goed aan op het terrein waar tien dagen ons verblijf zou zijn. Na een stevige werkmiddag was in Heidebad het kamp kant en klaar, bestaande uit een grote verzameltent, zes kleine tenten, keuken, wasgelegenheid en alles wat er verder zo bijbelioort. De kamp- vlaggen konden gehesen worden en na een goede maaltijd maakten wij een avondwande ling naar de vennen - de prachtige meertjes die midden tussen hei en bos liggen en die door de herten als drinkplaats benut worden. En zo was dan het kampspel begonnen. Want dat is zo'n kamp eigenlijkéén groot spel. Een spel, waarbij leiding en deelnemers veel met elkaar te ma ken hebben. Een spel met allerlei onderde len, o.a.een wedstrijd in het schetsen met houtskool, waarvan sommige deelnemers zelf niet wisten dat zij zulke resultaten zou den kunnen bereiken. Verder: fiets- en wan deltochten, waarbij tel- kens weer ontdekt werd hoe mooi ons landje is (Renderklippen, Hattem, forellenkwekerij, Cannen- burgh, Elburg). Verder: sport wedstrijden (de voetbalwedstrijd tegen „Heidebad"; volleyhal werd als nieuwe sport enthousiast be oefend!); grote bosspelen, waar bij geslopen, geroofd enge wonnen kon worden en dan niet te vergeten het zwemmen. Verschillende avonden in het Vacantiecentrum Heidebad wer den meegemaakt, maar één avond vormde het hoogtepunt, n.l. de door het Kamp verzorgde Bonte Avond voor de gasten van Heide bad: een prima avond door de spontane wijze, waarop onze kampdeelnemers hun bijdragen leverden. Natuurlijk maakten wij regendagen mee. Geen nood! De stemming bleef goed en de grote tent diende als clubzaal, waarin aller lei spelen beoefend konden worden; er werd gezongen en er werd geluisterd naar span nende verhalen. Er was een kampkrant met extra bulletins, ernstige en grappige zaken. Er was

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 12