Het jaarlijkse bezoek aan HEIDEBAD99 13 m NIEUWS Vacantie houden is een kunst Het weer in aanmerking genomen - stralende zon - viel het ons mee, dat wij in Heidebad nog enkele van onze mensen thuis troffen. Wij hadden ons n.l. voorgesteld, dat het kamp geheel ontvolkt zou zijn. Al spoedig waren wij, na een hartelijke ont vangst door de heer Van Erk, op 't pad ge gaan en het bleek, dat het zwembad de grote trekpleister was. Verscheidene vaders en moe ders hadden blijkbaar hun eigen verlangens op de achtergrond geschoven, terwille van de kleinen, die zich in het water vermaakten. Op onze tocht langs de huisjes, troffen wij het gezin Duiverman in blakende welstand aan; vol lof over het weer natuurlijk en de verdere vacantiegenoegens. Eén van de kleinen van de heer De Jong wenste na één dag van heimwee wel 14 dagen te blijven. De heer Lagerwaard bracht de broodmaaltijd van zijn kinderen maar bij het zwembad, want de kinderen waren zelfs voor eten niet te bewegen deze plaats te verlaten. Mevrouw Speksnijder vroeg ons - echt vrou welijke nieuwsgierigheid natuurlijk - wat we kwamen doen. Toen wij haar duidelijk hadden gemaakt, dat het zakelijke belangstelling was, die ons de tocht naar Heidebad had doen ondernemen, was zij tevreden, hetgeen bleek uit het lekkere kopje thee, dat wij beslist moesten nuttigen. Tussen haakjes mag hier dan wel worden ge zegd, dat onze vacantiegangers niet beledigd moeten zijn, als wij soms weigerden. Wat denkt U van 25 bezoekjes en dan bijvoor beeld overal één kopje koffie, thee of glas limonade? Dat is toch wel wat te veel gevergd van onze maag en andere organen. Dames en heren vacantiegangers, hebt dus voortaan medelijden met dit soort bezoekers. Ook zij zijn mensen met normale maag inhoud. Niettemin hebben wij manmoedig (zo zijn wij nu eenmaal) behoorlijke hoeveelheden moeten verzwelgen, want weigeren zou soms leiden tot moordpartijen. Overal waar we kwamen - helaas konden we niet al onze mensen bezoeken - vonden wij opgewekte vacantiegangers. Het mooie weer was natuurlijk van grote invloed en maakte dat de regenbui van 's Maandags weer spoedig was vergeten. Mevrouw Klüte vond Heidebad een pracht- oord voor vacantiehoudende grote gezinnen. Ook voor vader en moeder, die niet ongerust behoefden te zijn over de kinderen, die nog wat bij „huis" bleven of met de oudere broer tjes en zusjes zich vermaakten in en om het zwembad en de speeltuin. Bij al deze enthousiaste uitlatingen vernamen wij toch ook iets, wat o.i. niet juist is. Op de voorgrond staat, dat ieder mens van zelfsprekend de vrijheid heeft, zijn vacantie te besteden, zoals hij of zij dat zelf wil. Maar als wij dan horen, dat er toch nog wel eens moeders zijn, die graag eens een handje in de keuken helpen (afgezien van het mens- lijke goede in zo'n handeling) dan mogen wij hier toch nog wel eens zeggen, dat de vacantietijd, toch eigenlijk een tijd moet zijn, waarin wij iets anders moeten doen, dan ge woonlijk. En als moeder thuis altijd de aard appelen schilt, dan zou zij dat toch niet in de vacantie moeten doen, behalve dan voor haar eigen huishouden. Misschien vindt de man het ook niet prettig als hij weet, dat moe toch maar weer „iets gaat aanpakken". Vacantie is iets, dat men beslist moet leren. Kijk maar gerust eens naar een mierennest (niet er bovenop gaan zitten). Een eekhoorn tje begluren, een oude of nieuwe boeren woning, de bedrijvigheid van de landman. Heerlijk op je rug naar de zon kijken, of naar een wolk, die op allerlei dingen of men sen kan lijken. Vacantietijd moet zijn een andere tijd. Be perk Uw dagelijkse zorgen voor het gezin zo veel mogelijk en ga toch maar met vader en de kinderen er op uit. Neem een boek mee en laat het „grote kind" en de kleinen wat ravotten. Doe desnoods even mee en ga heerlijk liggen luieren als het weer meewerkt. Lees wat, val desnoods in slaap, maardoe anders dan thuis. Als men dat in de juiste verhouding leert, dan heeft men vacantie. Bovenstaande preek moest ons even van het hart, omdat wij hoorden, dat sommige moe-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 15