r Discipline en Veiligheid MEISJES VJ wz*um\ to van 15 - 17 jaar Til TTTJTTH NAAR BEN£ff£N NIEUWS 14 fiers toch nog zo erg gehecht hieven aan de dagelijkse gang van zaken. Tot die moeders zouden wij willen zeggen: de altijd nog voor komende gezins-werkzaamheden tijdens Uw vacantie zijn genoeg, gebruikt dus de over schietende tijd eens echt voor U zelf. Het komt straks Uw gezin weer ten goede. Zo zijn wij weer aan het einde van ons kort verslag gekomen. Elk jaar weer is een bezoek aan het Wilton-Fijenoord vacantie-oord voor ons, bezoekers, een genoegen en wij hopen van harte, dat het wederzijds zal zijn. In de regel houdt niemand van nieuwsgierige bezoekers, maar onze nieuwsgierigheid is zuiver zakelijk. Wellicht ontvangt de Redactie van het Wilton-Fijenoord Nieuws nog eens een vacan- tieverhaal van onze mensen zelf. G. Het woord discipline heeft een onaangena me klank, onwillekeu rig denken we hierbij aan drillen en dres seren, maar zo is het toch niet, want het heeft veel te maken met tucht en is er iets beters denkbaar dan zelftucht voor ieder mens? Het kweekt wilskracht aan, het bevordert het verant woordelijkheidsgevoel enz. En nu zijn we eigenlijk precies waar we zijn moeten, want er is geen samenleving of ge meenschap mogelijk, waar de zelfdiscipline niet in acht wordt genomen. Zij, die geen discipline aanvaarden zijn een gevaar voor zichzelf en hun medemensen. Zo ziet U, dat dit alles te maken heeft met veilig werken. Niet voor zijn plezier draagt een medewerker een veiligheidsbril, stofmasker of iets derge lijks; dit ongemak neemt men ter bescher ming van zichzelf en om de verplichtingen voor zijn gezin na te komen, dus ook weer zelfdiscipline. Trouwens een bedrijf, of wat ook, waar de zelfdiscipline niet in acht wordt genomen, is tot mislukken gedoemd. In deze westelijke wereld spreken wij nogal veel over vrijheid, maar deze vrijheid mag nooit leiden tot bandeloosheid en daar gaat het bij som mige medewerkers soms bedenkelijk veel op lijken. In de grootste vrijheid ligt de grootste ge bondenheid. Alweer veel zelfdiscipline. Wan neer dit laatste niet in acht wordt genomen gaat het verkeerd, zoals we boven al schre ven. Er is zoiets als de wet van oorzaak en gevolg, of elke reactie veroorzaakt een actie en andersom. Weest dus gedisciplineerd in Uw optreden, dan voorkomt U opgelegde discipline. Opgelegde discipline is immers helemaal niet leuk en veel minder aanvaard baar dan zelfdiscipline. Een ander voorbeeld van gebrek aan zelf discipline zijn de on gevallen op de weg. U moet weten, dat wij zo'n 300 medewerkers hebben, die een brom fiets berijden, van en naar hun werk. We le zen haast dagelijks in de rapporten over on gevallen, dat een of meer van deze weggebruikers een aanrijding hebben veroorzaakt of dat hun een aanrijding is overkomen. Wanneer iedere weggebruiker voldoende zelfdiscipline heeft zou het op de wegen heel wat veiliger zijn. Wat moeten we hier nu tegen doen? U denkt al, voorschriften en nog eens voorschriften. Natuurlijk moeten deze er zijn, maar U ziet het, in de praktijk zonder de zelf discipline zijn de veiligheidsvoorschriften waardeloos. F.S. Op het archief (tekenkamers) kunnen geplaatst worden voor eenvoudige administratieve werk zaamheden. Sollicitaties schriftelijk inzenden aan afdeling Sociale Zaken. u.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 16