„EEN OUTSIDER INSIDE" of ook wel: „IK WAS ER OOK EENS BIJ 17 NIEUWS Hiermede betuigt ondergetekende, ook na mens zijn vrouw, zijn oprechte dank aan zijn vrienden van de Tolerans, voor de aardige verrassing bij het verlaten van de fabriek bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. J. BIJLOO Ondergetekende betuigt hiermede, ook na mens zijn echtgenote, zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen, collega's en de „Tole rans" voor de cadeaux en belangstelling bij het verlaten van het bedrijf in verband met liet bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. P. C. QUALM Ondergetekende betuigt mede namens zijn vrouw, zijn hartelijke dank aan directie, ba zen, collega's en Jubileumfonds, voor de ca deaux en belangstelling bij het verlaten der fabriek wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. W. DE WIT Ondergetekende betuigt, mede namens zijn echtgenote, zijn hartelijke dank aan directie, chefs en bazen voor het cadeau onder cou vert, de prachtige bloemen en de belangstel ling ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. P. DEN BRINKER Hiermede betuig ik, ook namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank aan directie, chefs, ba zen en collega's voor de fraaie bloemen en geschenken, welke ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum heb mogen ontvangen. M. JORNA Mede namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank aan allen, die de dag waarop ik mijn 25-jarig jubileum vierde, tot een onvergete lijke voor mij hebben gemaakt. B. KIEBOOM Hiermede betuig ik, ook namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijke dank aan direc tie, chefs, bazen en collega's voor de geschen ken, welke ik ter gelegenheid van mijn 25- jarig jubileum mocht ontvangen. I). ZONNEVELD Wat een plezier heb ik daaraan gehad; werd ik me daar uitgenodigd voor de tewaterlating van de prauw waar aan ik werk. Het begon al toen mij de uitnodiging werd overhandigd met de woorden „Ze denken dat je Zaterdag niets te doen hebt". Nou heb je als gemoto riseerd voetganger op Zaterdagmiddag altijd wel wat te sleutelen of schoon te maken en anders is daar je zoon nog, die ook wel eens met zijn vader wil spelen. Maar, ik nog geen erg, want ik wist niet wat de enveloppe in hield. Bij het lezen van de uitnodiging zwol mijn hart van trots, als de ballon van Boes man, die gevuld wordt voor een tocht, omdat door deze uitnodiging bleek, dat toch ook het werk van lager geplaatste medewerkers gewaardeerd wordt. 's Avonds thuis wordt de clausule met „dame" besproken en wordt besloten dat echtgenote om even voor half twaalf bij de ingang zal zijn. Zaterdagmorgen loop je al in pontificaal. Je bent op tijd bij de ingang maar, geen weder helft. Je loopt haar wat tegemoet, kijkt her haaldelijk op de klok en denkt,,'t is weer zo, even dit nog gedaan, even dat nog en nog eens de coiffure in zijn fatsoen gebracht". Eindelijk zie je haar in de verte aankomen, je kijkt weer op de klok en rekent uit, als ze op de helling niet te vroeg zijn halen we het nog wel. Je hebt dan natuurlijk nog wat tijd over, om wat rond te kijken en kennissen te groe- ten. Je verwondert je er over, waarom de fotografen precies daar gaan staan waar ze nu staan, maar wanneer het schip gedoopt is begrijp je het volkomen, gezien de rondvlie gende spetters. De stapelloop gaat vlot zoals je al diverse malen, maar dan op een afstand, gezien hebt. Dan laat je je met de stroom mee voeren naar het Blaasje, de naam is fout, want je zweet er behoorlijk. Hier volgt de gebruike lijke ceremonie met enkele toespraken en het aanbieden van enkele blijvende herinnerin gen. Dan zit je nog wat, je rookt en drinkt wat, praat wat met diverse kennissen, kijkt eens rond en ziet verschillende blikken van „zozo, die ook hier". Als je je dan een beetje op je gemak gaat voelen, komt er een klein autoriteitje naar je toe en zegt: „Jij boft ook zeg dat die of die er niet is, we hadden nu nog een kaart over en die hebben we toen maar aan jou gegeven". Dit gezegde heeft op je trots eenzelfde uit werking als een spijker, die in eerder ge noemde ballon van Boesman gestoken wordt. Wanneer je dan met allebei je voeten weer op de grond staat, de Limburgse klederdracht bewondert en de krentenmikken en hammen geproefd hebt, wordt het ongeveer weer tijd om op te stappen, want je zoon wil vanmid dag ook nog wel iets aan zijn vader hebben. Outsider.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 19