VERENIGING W.F. STICHTING 1940-1945 0) NIEUWS Afscheid eervol ontslagenen wegens gevorderde leeftijd Zo zal hel dan ditmaal voor het laatst zijn dat ik een stukje schrijf in Uw blad. Voor het laatst, omdat door Uw grote medewerking aan onze 1-uur-loon-actie en door het twee maal daaraan toegevoegde bedrag van de Directie dit jaar 27.327,42 door U werd bijeengebracht. Toen na de gevoelvolle woorden van de heren Stam en Brusselman dit op het secretariaat in tegenwoordigheid van afgevaardigden van directie en personeel van Wilton-Fijenoord en Gusto en het bestuur van Stichting 1940- 1945 werd medegedeeld, was men sprakeloos. En de voorzitter, de heer H. Sabel, herinner de zich dezelfde soort samenkomst van het vorige jaar, waar hij eigenlijk al niet wist, wat te moeten zeggen. Nu werd het nog moei lijker. Toen wij, bijna 10 jaar geleden, begon nen, hadden wij geen zorgen. Dat geld zou er wel komen. De tijden veranderden en het werd moeilijker. In die periode dacht men aan een 1-uur-loon-actie. We prijzen ons ge lukkig, dat we bij Gusto en Wilton een zeer goed gehoor kregen. Dank zij Uw grote be reidheid, kon Schiedam elk jaar een groot bedrag ter tafel brengen. Zelfs in het jaar van de Ramp, hebben Uw mensen gezegd, „Wij blijven Stichting 1940-1945 trouw, tot het doel is bereikt". En voor dit doel en einde staan we nu deze avond. Wij waren helemaal niet overtuigd, dat het gestelde be drag er zou komen. Maar het komt er. Schiedam had een aanslag van 29.000, We hebben ons angstig afgevraagd, of we dit zouden halen. En ziet: wij zijn U veel dank verschuldigd, dat wij nu de mooie man kun nen spelen. Maar het is Uw werk. Jammer is het, dat een uwer, die een groot aandeel ge had heeft in het slagen der inzamelingen, niet bij dit einde heeft kunnen zijn. Laat ons enkele woorden wijden ter nagedachtenis aan Dirk Lagarde, die, toen het mis dreigde te gaan, zich ervoor heeft gespannen om door te zetten. En die, na 4-jarig verblijf in een concentratiekamp, zijn belofte nakwam, maar ons nu door de dood ontviel. En mag ik dan dit verslagje besluiten met U allen, die medewerkten, hartelijk dank te zeggen voor het offer, dat U bracht geduren de deze jaren, maar vooral deze laatste maal, waardoor het mogelijk zal zijn onze schuld tegenover de slachtoffers van het Verzet in te lossen en onze belofte te volbrengen. Nies v. d. Kort, secretaresse. Sportuitwisseling met Lips te Dordrecht Op Zaterdagmiddag 13 Augustus j.l. togen enkele afdelingen van onze vereniging Wilton- Fijenoord met twee bussen naar Dordrecht om daar op sportgebied een ontmoeting te hebben met Lips' Brandkasten- en Sloten- fabriek N.V. In een sportieve geest werden deze wedstrijden gespeeld. De afdeling Biljart bond op het groene laken 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 20