r J INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN Augustusnummer 1955 Officiële Mededelingen Sociale Rubriek - Afscheid Eervol ont slagenen wegens gevorderde leeftijdomslag pag. 2 vervolg pag. 5 Overdracht Hr. Ms. Dokkumpag. 1 Wij lazen in de N.R.Crt een artikeltje van honderd jaar ge leden pag. 4 Kustmijnenveger Roermondte waterpag. 6 Kinderverlammingpag. 9 Tiende Bedrijfs-Vacantiekamp pag. 10 Duikboot jager Gelderlandin dienst gesteldpag. 12 Ere wie ere toekomtpag. 12 Het jaarlijkse bezoek aan „Heide- badpag. 13 Veiligheid Discipline en Veiligheid pag. 14 Sociale Rubriek Personaliapag. 15 In Memoriampag. 15 Willy Wilton-Fondspag. 15 ,,Zo werkt Nederlandpag. 16 Dankbetuigingenpag. 16 „Een outsider insideof ook wel: „Ik was er ook eens bijpag. 17 Afscheid Eervol ontslagenen we gens gevorderde leeftijd (foto) pag. 18 Stichting 1940-1945 pag. 18 Vereniging W.F. Sportuitwisseling met Lips te Dordrechtpag. 18 Afdeling Mannenzang pag. 19 Afdeling Voetbal (Bedrijfsvoet balcompetitie) pag. 19 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. W. Weber j Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken SOCIALE RUBRIEK AFSCHEID EERVOL ONTSLAGENEN WEGENS GEVORDERDE LEEFTIJD Op rijdag 22 Juli 1955 werden zij, die in de loop van dit jaar wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd, eervol ontslag hadden gekregen, door de directie ontvangen in de koffiekamer van het hoofdkantoor. Van de bedrijfsleiding was een ver tegenwoordiger aanwezig en liet dagelijks bestuur van de fabriekskern was eveneens present. Onze directeur, de heer S. van West, sprak de scheidenden toe. In zijn toespraak, waarnaar men onder het genot van een kopje thee met gebak aandachtig luisterde, herinnerde de heer Van West eraan, dat velen een groot aantal jaren, een enkele zelfs meer dan 50, hun beste krachten aan het bedrijf gegeven hadden. Evenals voor de scheiden den, die een kortere tijd ons bedrijf gediend heb ben, is thans ook voor hen een keerpunt in het leven aangebroken, en als ambteloos burger zullen zij nu in de maatschappij staan. De directie is er zich van bewust, dat gezien de steeds toenemende uitbreiding van het bedrijf, het persoonlijk contact steeds verder op de achtergrond raakt en slechts bij bepaalde gebeurtenissen is het mogelijk dit per soonlijk element terug te vinden. Zo ook bij deze gebeurtenis. Spreker wenste, mede namens de andere directieleden, de scheidenden het allerbeste toe op hun verdere levensweg en dankte allen hartelijk voor hetgeen zij in het belang van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. hadden verricht. Vervolgens nam de heer J. W. Weber, als kern- voorzitter, het woord. Terugdenkend aan het tijd stip, waarop de thans scheidenden aan het werk togen, herinnerde spreker eraan, dat sedert deze uiterst moeilijke begintijd er wel het een en ander ten gunste is veranderd. De meesten van U, een enkele die vakonderwijs heeft genoten uitgezon derd, zullen wel met alleen lager onderwijs het leven zijn binnengestapt. Tegenwoordig is dit allemaal gewijzigd. Nu men echter is gekomen op dit keerpunt en men kan van het leven wat achter U ligt zeggen dat U er van gemaakt heeft wat er van te maken was, dan moet men niet vast blijven zitten aan hetgeen men heeft mee gemaakt, maar men kan met een gerust geweten verder gaan. Wat betreft het financiële gedeelte weet spreker ook wel dat dit er voor de betrok kenen niet op vooruit gaat, maar dat er in de laatste twintig jaar dienaangaande wel iets bereikt Vervolg op pagina 5) Foto van de maand: Overdracht Hr. Ms. ..Dokkurn'

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 2