*23*1 (jj|) NIEUWS 4 De mijnenvegers van het type „Dokkum" zijn inge richt voor het vegen van alle soorten mijnen. De be wapening telt voorts twee mitrailleurs van 40 mm, ter wijl de schepen 44 man per soneel zullen krijgen. Achttien van deze mijnen vegers worden gebouwd on der MDAP-voorwaarden vol gens het Off-Shore Procure ment Program, hetgeen in houdt, dat de schepen voor rekening van de Verenigde Staten worden gebouwd, na oplevering is het de bedoe ling, dat zij door de Verenig de Staten aan Nederland zullen worden overgedragen. Ook met de mijnenveger „Dokkum" is dit het geval. De bouw van de overige veertien van deze mijnen vegers geschiedt voor Neder landse rekening, de hiervoor benodigde middelen worden uit de tegenwaarde fondsen beschikbaar gesteld. Wij lazen in de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant van 23 Juli 1955, een artikeltje van pre cies honderd jaar geleden. Dit luidde als volgt: Binnenland. KINDERDIJK, 21 Julij. Heden zijn op de werf van scheepsbouwmeesters J. en K. Smit alhier, de kielen gelegd van de stoombooten, bestemd voor de vaart van Rotterdam naar Antwerpen, welke den naam zullen dragen van Telegraapli No. 1 en 2. Aan die stoom booten zullen geene kosten worden gespaard, om snelheid en fraaije inrigting te verkrijgen; de machines van lage drukking worden ver vaardigd aan het etablissement Fijenoord, naar de beste constructie. Zij zullen in het aanstaande voorjaar in de vaart worden ge- bragt, zoodat men dan weder, even als vroe ger, met de stoombooten Amicitia 1 en 2 de reis in eens door van Rotterdam tot Antwer pen zal kunnen doen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 6