IN MEMORIAM Ir. J. H. WILTON 9 NIEUWS Na een langdurig smartelijk lijden is op 21 September 1955 in de leeftijd van 45 jaar overleden, de heer Ir. JOHN HENRY WILTON Hoofdingenieur, bedrijfsleider van onze werf aan de West- kousdijk te Rotterdam. De heer Hans Wilton, zoals hij door ieder werd genoemd, was een zoon van onze, in 1934 overleden, Directeur, de heer Henry Wilton, die de ouderen in het bedrijf zich zeker nog zullen herinneren en kleinzoon van de heer Bartel Wilton, oprich ter van het Wilton-be- drijf. Na in 1937 zijn studie aan de Technische Ho geschool te Delft met succes te hebben be ëindigd is de heer Wil ton enige tijd werk zaam geweest hij en- kele grote werven in Duitsland. In 1940 trad hij in dienst van onze onder neming en na de oorlog werd hij be noemd tot Bedrijfsleider van onze werf te Rotterdam. In die functie heeft hij zeer belangrijk werk verricht. Naast de opbouw van de werf noemen wij enkele grote reparatie-karweien, welke onder zijn leiding zijn uitgevoerd, t.w. het s.s. „Hos" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. en het s.s. „Hagno" van Hudig Veder, welke beide schepen door oor logshandelingen zwaar waren beschadigd. Het m.s. „Atlas", hetwelk ongeveer 5y2 jaar in de Noorse wateren aan de grond heeft geze ten, onderging prac- tisch een totale ver nieuwing en is onder de naam „Bravo" weer in de vaart gebracht. De heer Wilton was een zeer gewaardeerde medewerker, die zich, ook door zijn beschei den manier van optre den, vele vrienden had verworven. Bij het honderd-jarig jubileum van het Wil ton-bedrijf in J anuari 1954, was aan hem de organisatie van de festiviteiten opgedra gen en ook die taak heeft hij op zeer ver dienstelijke wijze ten uitvoer gebracht. De onderneming heeft door zijn ver scheiden een groot verlies geleden. Moge hij rusten in vrede. begrip voor Eddie Slovik en degenen, die zijn of worden, zoals hij Maar Eddie Slovik isi dood. Gedood door de maatschappij, die hem niet te voeden, te kle den en te leiden wist. Er zijn evenwel ande ren dicht in onze eigen omgeving, die dat begrip en die steun, ook behoeven, willen ze niet van kwaad tot erger vervallen. U moest eens kunnen praten met de vrouwen en man nen van onze Reclasseringsinstellingen, die in de misdadiger de méns leerden zien. Mid den in de harde, maar vruchtbare praktijk hebben zij geleerd niet domweg halt te hou den voor het praedicaat „misdaad" en „mis dadiger"; liever dan te veroordelen, zoeken zij naar de middelen en wegen om die ont spoorden terug te voeren naar een eerlijk, proper en opbouwend bestaan, en wel in de klare, inspirerende wetenschap, dat hiermee die .mens én de samenleving, waarin hij struikelde, het best zijn gediend. Dit is Christendom, dit is mensenmin in zijn sterktste en schoonste vorm. U zou Eddie Slovik het brood en het begrip, dat hij nodig had, niet geweigerd hebben? Wel, deel het dan uit aan die anderen, die zijn als hij was. Door een simpele gift op de aanstaande Na tionale Reclasseringsdag. U bent er dan ze ker van, dat door u een méns wordt gehol pen en een gelukkiger besef is er stellig niet!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 11