SINTERKLAASFEEST Hoe fotograferen wij de mens in zijn werk? 11 NIEUWS Het St. Nicolaasfeest is zo langzamerhand bij Wilton-Fijenoord traditie J» jgr geworden - wij gaan dit ff jaar ons tiende feest vie- 'kjf ren - en ruim 2700 kin- -- --** deren van onze werkne mers .in de leeftijd van 5 t/m 9 jaar zien weer verlangend uit naar ons kinderfeest en wij willen hun graag het bekende prachtige speelgoed doen uitreiken. De Directie - heeft weer haar toestem- ming verleend om het speelgoed in de werk plaatsen buiten de normale werktijd te ver vaardigen. Het slagen van het feest voor Uw kinderen hangt echter van Uw medewer king af. De commissie van voorbereiding re kent er dan ook op dat velen zich zullen melden om dit jaar mede te werken. Indien U dit nog niet heeft gedaan kunt U zich opgeven aan de volgende adressen Afdeling Sociale Zaken. Kernbestuur en alle kernleden. I). C. H. Ross, Timmerwinkel. P. G. J. Burger, Afdeling Schilders. L. P. Ooms, Plaatwerkerij. J. C. v. d. Akker, Plaatwerkerij. B. Mes, Plaatwerkerij. D. Walthie, Fitterij. W. Pelgrim, Fitterij. C. Verkerk, Bankwerkerij Mach. Fabriek. J. Broos, Draaierij Machine Fabriek. C. van Toor, Bankwerkerij Rotterdam. Sterkman, baas Modelmakerij Fijenoord. A. J. Kanters, Afdeling Onderhoud. J. Ooms, Afdeling Onderhoud. Stel Uw kinderen, dus niet teleur. Te zijner tijd zal via het loonzakje een brief je worden uitgereikt waarop U Uw kinderen kunt aanmelden voor deelname aan het St. Nicolaasfeest, welke opgave daarna omgaand moet worden ingeleverd. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat een bekend Amerikaan op fotografisch gebied een wereldreis gemaakt heeft. Dat is niet abnormaal voor Amerikanen, zij doen dat kennelijk graag en vaak. Doch deze man - Edward Steichen en wie ooit zijn kop ge zien heeft, zal beseffen, met hoeveel bezieling hij deze lange tocht maakte - was op zoek naar foto's voor de belangrijkste fototen toonstelling, die in het Museum of Modern Arts in New-York gehouden werd. Wat Steichen zocht, en ook moeizaam vond, warei^ vijfhonderd foto's die tezamen indrin gend en niet mis te verstaan zouden vertel len van The family of Mandie tezamen to nen moesten dat de mensheid, over de gehele wereld, een grote familie is, waarvan elk lid zich tenslotte toch gedraagt gelijk elk ander, hetzelfde geluk ervaart en hetzelfde leed draagt, overal evenveel gesteld is op zijn grootouders en zijn kleinkinderen, dezelfde hoogtepunten beleeft en dezelfde dieptepun ten kent, dezelfde honger voelt en dezelfde pijn verduurt, naar eenzelfde liefde verlangt en dezelfde liefde schenken kan. Als wij onszelf de opdracht geven, de mens in zijn werk te fotograferen, moeten wij eigenlijk die werkende mens evenzo benade ren. Evenmin als Steichen genoegen nam met een foto van een neger, doch zocht naar een fotografische uitbeelding van DE neger, oin die straks te stellen naast de chinees en de zuid-amerikaan, zo moeten wij, zo wij tot onderwerp zouden kiezen een lasser, niet in de eerste plaats een portretje gaan maken van een bepaalde lasser, met de opzet hem met dat kiekje straks een plezier te doen. Zulk een foto moet tot ieder zeggen: Lasser. Voor iedereen, die tenslotte een beeld in zijn geest draagt van een lasser, moet deze foto DE lasser zijn. Dat is dan het eerste ge deelte van de opdracht die u zichzelf ge steld hebt: de werkende mens. Het beeld dat wij allen kennen van een mens die werkt, en speciaal dat werk. Doch de opdracht vermeldt meer. Hij vraagt evenzeer de werkende mens. Deze lasser is ook mens. Wel gaat hij thans op in het heir- leger der lassers dat er nu eenmaal is en draagt hij het uniform dier massa, doch in die overall steekt een mens, die ook een privé-leven heeft en eigen gedachten. Die - zelfs in dat uniform - blijft handelen en rea geren gelijk hij - persoonlijk nu eenmaal is.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 13