13 NIEUWS vertrok men onder de tonen van een pittige mars met een Spido-boot voor een rondvaart door de havens. De dag werd besloten met een concert op de door schijnwerpers verlichte speelweide aan de Vlaardingerdijk. Vanuit de hoogte had men een prachtig gezicht en gehoor op de demonstratie die het korps daar beneden gaf. Sprookjesachtig was vooral de achtergrond van de vijver met de daarin zwemmende zwanen. Wij wensen de kapelmeester veel succes met het vormen van een nieuw trompetters- en muziekkorps - het korps bestaat uitsluitend uit dienstplichtigen die binnen enkele weken zullen afzwaaien - en wij hopen, dat wij in de toekomst de kapel weer mogen zien op treden in. Schiedam. TOONKUNST-CONCERTEN TE SCHIEDAM. Alhoewel bij de verschijning van dit num mer het eerste concert reeds is gepasseerd meent de Redactie toch een uittreksel uit de brief van de afdeling Schiedam v. d. Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst te moeten publiceren, daar in het vorige sei- zien bij onze werknemers belangstelling be stond voor deze Toonkunst-concerten in Schiedam. Redactie. Onder auspiciën van Toonkunst worden in het Passage Theater te Schiedam de 5 vol gende Symphonie-concerten gegeven door het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Donderdagen 2 September 1955 - solist: Leon Fleisher, piano. 17 November 1955 - solist: Hans Henkemans, piano. 19 Januari 1956 - solist: Lola Bobesco, viool. 8 Maart 1956: solist: Samuel Brill, violoncel. 24 Mei 1956: - solist: A. S. H. A. Blaisse, piano. i Dit concert zal een enigszins feestelijk karak ter dragen in verband met het 75-jarig be staan van de Afdeling Schiedam en Omstre ken van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. Dirigenten: Eduard Flipse, Jean Martinon. De Gemeente Schiedam geeft subsidie tenein de de prijs voor leden van vakverenigingen laag te kunnen houden, 1,per concert, 5,per abonnement per vijf concerten.) Toonkunst heeft er geen bezwaar tegen in dien bedrijven op dezelfde basis collectief kaarten afnemen, waarbij gedacht wordt aan een minimum van 10 stuks. Kaarten kunnen bij de afdeling Sociale Za ken worden besteld voor zover de voorraad strekt. Abonnementen hebben voorkeur bo ven losse kaarten. De copie voor het Octobemummer dient vóór 10 October in, het bezit van de Redac tiecommissie te zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 15