r INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN Septembernummer 1955 Officiële Mededelingen - Sociale Rubriek - Wat de Kern be sprak omslag pag. 2 en binnenwerkpag- 5 Gelderlandpag- 1 Kinderbijslag voor het jaar 1956 pag. 5 Onze beschuttende werkplaats pag. 6 „Ik sterf, omdat ik een brood gestolen hebpag. 7 In memoriam Ir. J. H. Wilton pag. 9 De jongens van onze Bedrijfsschool pag. 10 Veiligheid Hoe staat het met de veiligheid bij Wilton-Fijenoord? pag. 10 Sinterklaasfeest pag. 11 Hoe fotograferen wij de mens in zijn werk? pag. 11 Bezoek Huzaren van Boreel pag. 12 Toonkunst-concerten te Schiedam pag. 13 Europees congres te Copenhagen pag. 14 Vereniging W.F. Afdeling Dameskoorpag. 14 Toen we met vacantie waren foto)pag. 14 .maakten we deze foto's foto)pag. 15 Afdeling Klaverjaspag. 15 Afdeling O. en Apag. 16 Afdeling Schakenpag. 16 Afdeling Tafeltennis pag. 16 Afdeling Voetbal pag. 16 Vacantie (gedicht) omslag pag. 3 Wraak (gedicht) omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart j J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken SOCIALE RUBRIEK WAT DE KERN BESPRAK! Gedurende de laatste weken hebben er verschei dene besprekingen plaats gehad tussen Directie en Kernbestuur. Een van de belangrijke punten was het Reglement voor de Ondernemingsraad. Zoals indertijd reeds medegedeeld, was dit Reglement ter goedkeuring ingezonden aan de Bedrijf scom- missie. In verband met bet feit, dat in dit Regle ment een artikel was opgenomen, waarbij was be paald, dat voor het leidinggevend personeel, (hier onder te verstaan allen, die buiten de C.A.O. val len), door de vakorganisaties geen candidaten mochten worden gesteld, werd geen goedkeuring verleend en moesten nieuwe besprekingen een op lossing brengen. Deze is inmiddels bereikt en kort geleden werd dus het Reglement opnieuw ter goed keuring aan de Bedrijfscommissie voorgelegd. In dit nieuwe Reglement is de bepaling, dat de bij de C.A.O, betrokken vakorganisaties geen candida ten voor bovengenoemd personeel mochten stellen, vervallen, waartegenover is afgesproken, dat voor de eerste verkiezingen de vakorganisaties van dit recht geen gebruik zouden maken. Zodra nu het Reglement is goedgekeurd, kan met de uitvoering daarvan begonnen worden, waaromtrent t.z.t. na dere berichten zullen volgen. o Er zijn de laatste tijd nogal wat verzoekschriften binnengekomen, waarover bet kernbestuur een be spreking met de Directie heeft aangevraagd. Deze bespreking heeft inmiddels plaats gehad, waarbij verschillende punten naar het georganiseerd over leg werden verwezen. In dit verslag zullen alleen de punten, welke voor bespreking in aanmerking kwamen, worden behandeld. Regeling vergoeding bij vuil werk. Deze zal soepel worden toegepast en indien de vuil-werk-commissie meent, dat de regeling niet goed wordt opgevolgd, moet zij zich vervoegen bij de chef van de afd. Reparatie. Niet meeschrijven op tariefbonnen van toezicht houdend personeel. Het behoort zo te zijn, dat alle meewerkende voor lieden van 10 in de tariefbonnen meeschrijven. Lopen zij meer karweien na, dan is het niet ge wenst dat zij in de bonnen meeschrijven. Vervolg op pag. 5) Foto van de maand: Een schilderachtig stukje Gelderland. Foto Arnold Bouvet)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 2