NIEUWS De betekenis voor de Nederlandse samenle ving van deze culturele contactpunten laat zich moeilijk schatten. Ik heb iets verteld van Gelderland; het had heel wat meer kunnen zijn. Over zijn histo rie, overoud aid de Gelderse klokbeker, be wogen en boordevol belevenissen, heb ik gezwegen. De strijd van zijn inwoners tegen het overstromingswater heb ik laten rusten. De eigen folklore, bedreigd door een veel karakteristieks wegvagend nivelleringsproces, ben ik voorbijgegaan. Met de problemen, waarvoor het huidige provinciaal bestuur zich ziet geplaatst, wilde ik U niet lastig vallen. Over het oorlogsgeweld, dat juist Gelderland zo ernstig trof, vindt U alleen bovenstaande afbeelding, voor zich zelf sprekend. Tenslotte, indien de lezing van dit artikel mocht leiden tot beschuldiging van chauvi nisme, laat ik dan antwoorden, dat de liefde tot zijn land een ieder mens is aangeboren. Verwoest Ochten. (Vervolg Sociale Rubriek Instelling van vaste bonhouders bij de Buiten-Bankwerkers. Hiertegen bestaat geen bezwaar. Mogelijkheid verlofdagen in nachtweken op te nemen. In principe bestaat hiertegen geen bezwaar. Wegnemen van de onzekerheid betreffende rechten op schafttijd buiten de fabriek. Het recht op drie kwartier schafttijd blijft bestaan. M.A.N.-motoren uit de omgeving van de draaierij verwijderen. Hierop is ontkennend geantwoord, doch wel licht is het mogelijk iets te bereiken met ge luiddempend materiaal. Onderaannemers. Getracht zal worden zo min mogelijk onder aannemers aan te nemen. Snipperdagen of vacantie in de nachtweek opgenomen direct betalen. De betaling van de nachttoeslag, welke hier bedoeld wordt, vindt plaats na 3 maanden. Het is n.l. zo, dat eerst geconstateerd moet worden of in; de drie maanden voorafgaande aan de betaling, 0111 de week in de nacht is gewerkt. Voor wachtkaarten in de Machinefabriek het gemiddelde tarief. Hieraan kan niet worden voldaan; de bepa lingen van het tariefreglement zijn hier van kracht. Opheffing klokkensysteem Machinefabriek. Uiteraard kan aan dit verzoek niet worden voldaan. KINDERBIJSLAG VOOR HET JAAR 1956. Werknemers, die voor het jaar 1955 een aan vrage om kinderbijslaglijsten bij ons hebben ingediend, behoeven dit voor het jaar 1956 niet opnieuw te doen. Dit houdt in, dat alleen die werknemers een aanvrage voor kinderbijslaglijsten voor 1956 moeten indienen, die a. op 30 Juni 1955 bij Wilton-Fijenoord in dienst waren maar voor het jaar 1955 elders een aanvraagformulier hebben in gediend b. met ingang van 1 Januari 1956 of daarna voor het eerst aanspraak op kinderbijslag zullen kunnen maken (b.v. door geboorte eerste kind) mits bij ons werkzaam op 30 Juni 1955. In alle andere gevallen kunnen inlichtingen bekomen worden op de afdeling Sociale Zaken. De werknemers, die voor 1956 geen aanvraag formulier behoeven in te dienen, doch voor dat jaar aanspraak maken op kinderbijslag voor 1. stief- of pleegkinderen; 2. kinderen van 16 t/m 26 jaar, die school gaand zijn of een opleiding voor een be roep volgen; 3. kinderen van 16 t/m 20 jaar, die ziek of gebrekkig zijn; zullen echter wel speciale op deze kinde ren betrekking hebbende formulieren moeten indienen. Alle formulieren zijn/of worden via het loon zakje uitgereikt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 7