sppeuk ik zat moppen een ovepzicht hebben van mijn winsten en vepliezen, welke vandaag ontstonden, öoor mijn handelingen van cistepen. VJ 7 NIEUWS het als huis der gemeente nog allerminst spec taculair. Zo zeer overheerste nog de belang stelling voor eigen hof en haard die voor het publiekrechtelijke lichaam. Wat is er sinds dien nog veel veranderd. Eerst in de jare 1930 werd aan Oldekerk een eigen gemeentewapen verleend, met welks officiële omschrijving dit artikel moge wor den besloten: Doorsneden I. in goud eene kerk met aangebouwden to ren aan de rechterzijde van keel. II. gedeeld: A. in azuur een adelaar van goud, getongd, gebekt en gepoot van keel; B. in zilver een op en uit den scliildvoet op rijzende berg van sabel geplant kruis van keel, vergezeld aan weerszijden van een scha mel van hetzelfde. Het schild gedekt met ene gouden kroon van drie bladeren en twee paarlen. Vervolg Sociale Rubriek) HAD IK MAAR Op allerlei manieren zal de dader van een overtreding of misdrijf proberen te voorko men, dat zijn handeling bekend wordt. Soms zelfs door een ander strafbaar feit te plegen. Hij zal het éne feit op het andere stapelen, totdat Ja, waar eindigt zo iets? Bezint eer gij begint. o Na deze sombere inleiding volgt de reden waarom dit artikel in ons blad wordt afge drukt. Koper is een waardevol artikel en grijpgrage vingers strekken zich - ook in ons bedrijf - uit om ongeoorloofd extra inkomen te ver werven. Een geliefkoosd artikel is het koperdraad uit diverse kabels. Deze worden „gepeld" en het draad kan soms veilig worden vervoerd, ge wonden om het lichaam. Dan volgt nog het opruimen van de verra derlijke rubbermantel van de kabel In één der afvoerpijpen van Dok V vond men zulke rubbermantels goed vastgestampt met behulp van ijzerafval. Dit betekende 3 dagen werk voor 2 arbei ders om de zaak te klaren. Dit zijn dan de feiten, zoals ze ons bekend werden en wij menen, dat hierover wel een en ander gezegd mag worden. Wie steelt is een dief en bij, die daarenboven nog onze kostbare installaties in ongerede brengt is weinig minder dan een misdadiger. Het doet min of meer pijn over deze dingen te schrijven want de bovenomschreven daad bezoedelt soms vele onschuldigen. Tevens zijn andere onschuldigen de dupe. Een gehuwd man, waagt er zijn huisgezin aan en vrouw en kinderen zullen in vele gevallen iets te dragen krijgen, dat op de lange levensweg een kwelling kan blijven. Is het een ongehuwde dan zijn daar Vader en Moeder, die toch zeker niet verwacht heb ben, dat uit de lieve kleine peuter een onbe trouwbaar mens zou groeien. En dan de dader zelf? Over hem zullen wij zwijgen en het oordeel aan de rechter overlaten. Wij zouden hem alleen de nuchtere vraag willen stellen: Zijn die simpele guldens wel waard, dat men al de risico's loopt, afgezien nog van morele overwegingen Wij hopen, dat gij, dader, de waarde zult gaan inzien van het oude ware gezegde: „Bezint eer gij begint", en daarnaar zult handelen in de toekomst. RECTIFICATIE In de eerste zin van de redactionele inlei ding boven het artikel „Gelderland" (Sep tembernummer) is een storende fout geslo pen. Deze zin moet als volgt worden gelezen: Uit de artikelen, die tijdens de bouw en naar aanleiding van de komende tewaterlating van de duikbootjager „Overijssel" in ons perso neelsblad verschenen, enz. Iedere belangstellende W.F.-werknemer zal dit inmiddels wel hebben begrepen, behalve blijkbaarUw verslaggever.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 9