A kinderen rekenen o/oU/ H U kunt het volgende slachtoffer zijn! H 9 NIEUWS Kruising van gewone weg en voorrangsweg. Op een kruising of splitsing van een gewone weg en een voorrangsweg gaat het verkeer op de voorrangsweg voor het verkeer van de gewone weg. Op de gewone weg staat dit bord: Kruising gewone weg en voonangsweg: Verkeer op de voorrangsweg gaat voor verkeer van de zijweg. Kruising van verharde weg en onverharde weg. Het verkeer op de verharde weg gaat voor het verkeer, dat van de onverharde weg komt. Verharde weg is dan voorrangsweg. ook al staan er geen borden. Flots van links gaat voor auto van rechts. Kruising verharde weg en vrijliggend fietspad. Het verkeer op de verharde weg gaat voor het verkeer, dat van het vrijliggend (ietspad komt Verharde weg is voorrangsweg, ook al staan er geen borden. Flets van links gaat voor (Iets van rechts. Voorrangskruising. Het verkeer op de weg, waar onder staand bord staat, moet stoppen en voorrang geven aan het verkeer op de andere weg. (Dc andere weg is op dit bepaalde spunt ccn voorrangsweg.) Auto moet stoppen en flets voor laten gaan. Naar links afbuigend verkeer. Naar links afbuigend verkeer moet voorrang geven aan tegemoet ko mend en achterop rijdend verkeer op dezelfde weg, indien dit ver keer rechtdoor blijft gaan. „Rechtdoor gaat voor!" Recht doorgaande flets gaat vóór de naar links afbuigende auto. Recht doorgaande flets gaat vóór de naar rechts afbuigende auto. en rijdt weg. Verkeersregels? Nou ja die leer je vanzelf wel, zegt men dan, terwijl men intus sen met racen vaak de snelheid van een raket tracht te benade ren. In de verkeerswet staat offi cieel, dat het rijwielen met hulp motoren zijn, dus moeten de be zitters zich dan ook gedragen als gewone wielrijders. Er zijn nu zo'n slordige half mil- lioen van deze „brommertjes" op de Nederlandse wegen. Wat zou den we een groot percentage on gevallen kunnen voorkomen, als de bezitters zich de moeite ge troosten om, wanneer zij de ver- i9213Ï Naar rechts afbuigend verkeer. Naar rechts afbuigend verkeer moet zo nodig voorrang geven aan het rechts rijdend verkeer op dezelfde weg. „Rechtdoor gaat voor!" keersregels niet kennen, zich deze eigen te maken, en dan vooral het „heer in het verkeer" zijn trachten te benaderen. Laat een ieder bij zichzelf beginnen. In het bedrijf willen wij immers alles zo veilig mogelijk doen, maar bui ten het bedrijf razen sommigen er maar oji los. Gemiddeld krijgen per dag één a twee bromfietser medewerkers een verkeersongeval, om van de wielrijders maar niet te spreken. Voetgangers zijn een soort voor wereldlijke aardbewoners, zo lijkt het althans en zij hebben wei nig voorrechten in het verkeer. Zij mogen op het trottoir wande len; als U de straat wilt overste ken doet U dat het beste (althans

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 11