SOCIALE RUBRIEK VJ|) NIEUWS 12 De accommodatie voor twaalf passagiers, als mede die voor kapitein en officieren bevindt zich in liet midscheeps dekhuis, die voor het lagere personeel in het kampanje-dekhuis, terwijl een ruime lounge op het passagiers- dek is ondergebracht. De gehele accomodatie is voorzien van airconditioning. De voortstuwing geschiedt door een Wilton- Fijenoord-M.A.N.-motor. Het betreft hier een 8 cilinder enkelwerkende 2-tact motor met een cilinderdiameter van 780 mm. en een slag van 1400 mm.; uitlaatgassenleiding voor zien van draaischuiven en onderkant arbeids- zuigers ingericht als spoelluchlpomp. De mo tor is ingericht voor het gebruik van zware olie. Het vermogen van de motor bedraagt 7200 E.P.K. bij 115 omwentelingen per mi nuut. De maximum snelheid van het schip zal 16 knopen bedragen. Het ontwerp van het m.s. „Oldekerk" werd gemaakt door het Bouwbureau van de K.N. S.M. te Amsterdam. WAT DE KERN BESPRAK Op 24 November 1955 werd de 179e vergade ring van Directie met Kernbestuur gehouden. Als eerste punt kwam aan de orde: Lonen van Zuurstof transporteurs. De lonen van de Zuurstoftransporteurs zou den, gezien de werkzaamheden, volgens de Kern wel voor verhoging in aanmerking ko men. Voor de Directie bestaat er echter geen aanleiding, gezien de aanpassing welke in dertijd heeft plaats gehad, de lonen van deze categorie te verhogen. Benaming en Lonen Bikker-stcllingmakers. Indertijd is er een wijziging gebracht in de benaming van een groep arbeiders, welke onder de afdeling Bikkers ressorteert. Een aantal van deze arbeiders had de benaming Stellingmaker-Bikker, terwijl een ander aan tal Bikker-stellingmaker heette. Indertijd is in deze naam een uniformiteit gebracht en de naam voor allen Bikker-stellingmaker ge worden. De groep meent echter recht te heb ben op de naam Stellingmaker-Bikker, om dat zij voor het merendeel stellingmakers- werk verricht. Er zal worden nagegaan of er aanleiding bestaat de naam te veranderen. Er wordt echter op gewezen, dat een eventuele veran dering van naam niet inhoudt, dat ook het uurloon zal worden verhoogd. Lonen Ververs. Naar aanleiding van een door de Kern ge stelde vraag wordt medegedeeld, dat er geen aanleiding bestaat de lonen van de ververs te verhogen. Tarief Gereedscliapmagazijn/Electr. Werk- plaats/Verhalers. Met betrekking tot de gegeven tarieven in het Gereedschapmagazijn, de Electrische Werkplaats en bij de Verhalers, was gevraagd om deze te verhogen en aan te passen aan de gemiddelde tarieven, welke in de diverse afdelingen worden verdiend. Hieraan kan geen gevolg worden gegeven. Wat de Verhalers, die zich beroepen op het tarief van het Dokpersoneel betreft, diene, dat het Dokpersoneel naast de normale werk zaamheden ook onderhouds-werkzaamheden verricht, waarvoor dus de extra 4 is ge geven. Verwarming kleedlokaal onder helling 6. Er zal spoedig een aanvang gemaakt worden met het aanbrengen van een centrale verwar ming aldaar. Ondernemingsraad. Medegedeeld wordt, dat het concept-regle ment Ondernemingsraad, hetwelk indertijd aan de Bedrijfscommissie is gezonden, thans is goedgekeurd. Op grond van dit reglement zal tot verkiezing van een O.R. worden over gegaan, welke verkiezing vermoedelijk begin Februari a.s. zal plaats hebben. Overalls. Naar aanleiding van een dienaangaand ge stelde vraag wordt medegedeeld, dat nog niet alle afdelingen hun voorstel gereed hebben. Getracht zal worden deze aangelegenheid zo spoedig mogelijk af te werken. o ZIEKENFONDSBESLUIT Zoals reeds eerder werd medegedeeld, zal in overleg met de Ziekenfondsraad bij wijze van proef met ingang van het jaar 1956 aan de verplicht-verzekerden ingevolge het Zieken- fondsenbesluit niet meer de gebruikelijke week- of maandcoupon worden verstrekt. Als gevolg hiervan zal Uw ziekenfondsbode zich voortaan slechts eenmaal per maand aan Uw huis vervoegen in verband met de aanvullende verzekering, welke naar wij aan nemen, door alle werknemers is gesloten. Mocht dit niet het geval zijn dan raden wij U aan onmiddellijk tot de aanvullende ver-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 16