Bij het einde van het jaar 13 NIEUWS zekering toe te treden, het zal U o.a. bij een langdurige verpleging van U of Uw gezins leden in een ziekenhuis grote financiële moeilijkheden besparen. In het bijzonder wijzen wij nog op enkele reeds bestaande verplichtingen van alle ver zekerden, welke ook na 1 Januari a.s. blijven bestaan. a. elke wijziging in de gezinssamenstelling (huwelijk, geboorte, overlijden e.a. moet direct aan Uw ziekenfonds worden ge meld. b. elke wijziging van adres (ook naar een andere gemeente) moet direct aan Uw ziekenfonds worden gemeld. c. verandering van huisarts, event, tandarts of apotheek kan, slechts in overleg met Uw ziekenfonds geschieden. Hoe hebben we het eraf gebracht met de veiligheid, hygiëne en goede sfeer? De wezenlijke taak in deze tijd van veran dering en overgang lijkt te zijn het vinden van vormen van maatschappelijk leven, waar in werkelijke samenleving en samenwerking in het klein en in het groot, dus hier ook in onze W.F.-werkgemeenschap, zich kunnen ontwikkelen op de grondslagen van vrijheid en verantwoordelijkheid; waar dus zowel de mens als de gemeenschap geheel tot hun recht kunnen komen. Dit vereist het heront dekken en tot nieuw leven brengen van gees telijke waarden, die de grondslagen vormen, zowel van vrijheid en verantwoordelijkheid, als van liet, „samenleven". Waarden dus, die het leven zin geven en waarin de maatsta ven wortelen voor samenleving en samenbin ding, met erkenning tegelijkertijd van de waarde van de enkele mens. Het bovenstaande is dus zeer belangrijk voor goede menselijke verhoudingen en discipline. Deze laatste twee problemen zijn onverbre kelijk verbonden met veilig werken. Conclu sie: er valt dus nog heel veel te doen op dit ondermaanse tranendal. Naar dit streven zou men de mensen wellicht in drie groepen kunnen verdelen. En wel: De voortrekkers voor deze gedachten en ideeën, degenen die afwachten en de lauwen. Met de eerste groep, de voortrekkers is het wel in orde. Zij zijn de volledige medewer kers aan al het goede, dat nodig is voor een groeiende werkgemeenschap. Juist met het oog op de toekomst, wanneer er moeilijke tijden kunnen komen, is het van zo groot be lang „samen" deze moeilijkheden aan te pak ken. En U weet het lezer, moeilijkheden zijn als doornen en distels, hoe steviger je ze beet pakt, des te minder prikken ze. De tweede groep is meestal moeilijk te over tuigen. De brug achter hen is afgebroken, maar ze zouden toch zo graag terug willen naar vroeger. Trouwens, dat „vroeger" wordt door vele mensen geromantiseerd en verheer lijkt. Schijnbaar kunnen deze mensen niet met hun tijd mee of ze kunnen de moeilijk heden niet aan. Zij slaken dan de verzuch ting: kwam er maar weer eens een crisis, dan verdween al dat nieuwe gedoe als bij toverslag. Alle weldenkende mensen daaren tegen smeken, dat zo iets de wereld niet meer zal overkomen (450000 werklozen in 1935). Gode zij dank zal dit de wereld gelukkig ook niet meer zo gemakkelijk overkomen. Daar zijn heden ten dage veel hulpmiddelen voor om dit grotendeels te voorkomen. Was het niet President Eisenhower, die enkele jaren geleden zei, toen zoiets in Amerika dreigde: „injecties geven", „koopkracht be vorderen"? Zodat we willen zeggen: wach tenden komt over de streep, schaart U ach ter de voortrekkers! Helpt mee bouwen aan de nieuwe vormen en normen waar een be- drijfsgemeenscliap door kan groeien en bloeien! Wachten is in dit geval verloren tijd! Och ja en dan zijn er ook nog de lauwen, die het wel geloven. Toch moeten we ook die meetrekken, want we willen het samen doen. Figuurlijk gesproken en om bij de veilig heidsgedachte te blijven, doen we die dan maar een tankgordel aan en trekken hen mee. Ons rest zeker een, woord van grote waarde ring uit te spreken aan alle medewerkers in het bedrijf voor wat zij deden om tot veilig werken te komen. Zien we ons bedrijf be stuurd als een landsregering, dan bedanken we allen als volgt: Minister president (Direc tie), die dit alles heeft mogelijk gemaakt. De Ministers (Hoofdambtenaren) voor het laten uitvoeren. De le en 2e Kamerleden (Bedrijfsleiders, Assistenten, Bazen), die er ook het hunne toe hebben bijgedragen om deze dingen zich te laten voltrekken. Tenslotte de burgers (arbeiders), die nodig

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 17