BALANS NIEUWS 16 Geborgenheid Oudejaarsavond is het gebruikelijke tijdstip om een terugblik op het afgelopen jaar te werpen en een „tussen-balans" op te maken. In de eerste plaats van ons eigen leven; wij kunnen die periode nog overzien, we herin neren ons de gebeurtenissen nog zo goed, het verleden is nog zo vers, en we kunnen zeg gen: dit was een goed jaar, of: dit jaar ging alles niet zoals ik dat liever gewild zou heb ben, of: dit jaar is alles mij tegengelopen. Maar voor de meesten van ons zal het leven wel een tussenweg hebben gekozen: wat meer of minder vreugde, wat minder of meer verdriet, wat voor- en tegenspoed. We leven nog:' we hebben ook dit jaar de honderd duizend niet gehad, maar we zijn er ook niet op achteruit gegaan. In tegendeel, we heb ben een bromfiets, wat meubels of nieuwe kleding kunnen kopen en we mogen tevre den zijn. Er zijn millioenen die het minder hebben. En boe ging dit jaar het leven verder voor ons gehele Nederlandse gezin - die gemeen schap van tien millioen Nederlanders? Zo ongeveer als het de meesten van ons ging. Geen rampen, geen oorlogen, integendeel: de betrekkingen met de buren schijnen wat be ter te worden, we hebben het druk gehad, want er was volop werk, een Nederlander met gezonde handen aan het lichaam en een helder hoofd hoeft niet zonder werk te zijn, er wordt in Nederland geen honger geleden, het was een goed jaar. Er zijn veel landen waar het minder goed gaat. Men hoeft geen Nurks of een geboren zwart-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 20