HET TIENDE SINT-NICOLAASFEEST IN MUSIS-SACRUM NIEUWS Op 30 November, 1 en 2 December hebben pl.m. 2700 kinderen in 9 voorstellingen bet Sint-Nicolaasfeest uitbundig gevierd. De eerste bijeenkomst werd door de beer C. Keyzer geopend en de laatste gesloten met enige toepasselijke woorden, waarin hij o.m. mededeelde, dat in de afgelopen 10 jaren 20 a 22 duizend kinderen hebben gefeest en evenveel stuks speelgoed werden vervaardigd en uitgereikt. Vóór de overige voorstellingen sprak de heer J. v. d. Broek het openingswoord. Direct na deze officiële begroetingen bracht het gezelschap Straeter de bekende en onbe kende avonturen van Sjors en Sjimmie. Even als het vorige jaar werden de beide jonge helden met daverend applaus beloond en tij dens het spel bleek, dat de lievelingen van een groot deel van onze jeugd (zelfs van de 5-jarigen) voortdurend het juiste contact met hun toehoorders wisten te behouden. De manier, waarop in dit spel op de medewer king van de kleinen wordt gespeculeerd is enig in zijn soort. Het bekende rechtvaardig heidsgevoel heeft volop de gelegenheid zich te demonstreren. De gebalde vuistjes, de schitterende ogen tijdens het spel zijn bewij zen van het medeleven en van het goede spel der artisten. Het was weer een goede greep van afdeling Sociale Zaken om dit volkomen verantwoorde kinderspel te laten brengen. Organisatoren en het gezelschap Straeter kunnen tevreden zijn. Na Sjors en Sjimmie is inmiddels de Sint gearriveerd en betreedt allereerst het balcon. Zwarte Piet volgt trouw de voetstappen zijns meesters. Al spraken wij reeds enkele malen over de eeuwige jeugd van de grijze heilige, ook nu weer moet dit ons van het hart. Men zou haast verwachten, dat hij van het balcon pardoes in de zaal zou springen, doch deze toer was hem blijkbaar toch te riskant. Hij ging dan ook de gewone weg naar de bene denzaal. Groot en klein werden minzaam begroet en de oude bekenden kregen een extra hartelijk woordje. Wat een geheugen op zo'n leeftijd En toen wij liem aanstaarden zagen wij het:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 23