tlf NIEUWS 22 Kinderen, nou is zwarte Piet weg sinds 1954 geen rimpeltje erbij gekomen in het minzame bisschoppelijk gelaat, geen hapering in de forse stem; nog bijna kaars recht stond hij voor ons. De baard misschien iets langer, maar nog steeds sneeuwwit en vol. De ogen vol mildheid en wijsheid van eeuwen: dezelfde Sint uit onze verre jeugd jaren. Na de gebruikelijke begroetingsrede gaf de Sint goede lessen: opvoeding inzake het „warme prakkie" en het „glaasje melk", af gewisseld door verkeersregels en waarschu wing voor ijs-ongelukken. Ook de „duimzui gers" van 5 tot 8 kregen er van langs, maar altijd klonk de echte kinderliefde door in zijn stem. Ontroerende momenten voor groot en klein, toen de allerkleinsten op zijn knie een versje kwamen zingen. Vooral toen Har- rie de knie besteeg leek het wel Vader en zoon, zo innig lag de kleine in de armen van de Sint genesteld. Maar aan al dit fees ten kwam ook weer een; eind. Na het laatste bezoek van de Sint komt de heer C. Keyzer op het toneel. Spreker be dankt Sint Nicolaas en verraadt intussen diens leeftijd (wij dachten 369 jaar, maar het zijn er maar 368) en maakt melding van het feit, dat de Sint hem gevraagd had het navolgen de toch nog eens ter sprake te brengen. Er is n.l. wel zoveel medewerking van het W.F.- personeel geweest, dat het speelgoed nog net op tijd kon klaarkomen, maar in feite was de medewerking te gering, want enkelen moesten vele weken lang hun vrije tijd op offeren. Waren er wat meer medewerkers uit de werkplaatsen geweest, dan zou een en ander in kortere tijd en gemakkelijker ge beurd zijn. Speelgoed is nog steeds de grote attractie voor onze kinderen op het Sint-Nicolaasfeest. Dit geeft er de onmisbare glans aan en men kan zich dit feest niet indenken zonder de geschenken. Daarom wil de Sint via de heer Keyzer nogmaals een dringend beroep doen op ons allen, want: vele handen maken licht werk. Dan dankt spreker alle medewerkers en in het bijzonder de heer J. v. d. Broek voor het vele werk en de inspirerende leiding tijdens de lange tijd van voorbereiding en tijdens de feesten zelf. In deze ene wil spreker allen hartelijk dan ken voor de belangeloze opofferingen, de da- Grappig, moet je die kleintjes zien. mes van Balen en Wieling voor de pianobe geleiding, de heer van Toor voor de confé rence, de kernvoorzitter, de heer Weber, voor diens belangstelling vóór en tijdens de fees ten en de Directie van W.F. voor het be schikbaar stellen van materiaal en machines ter vervaardiging van het speelgoed. Het gezelschap Straeter komt voor het voet licht om het terecht verdiende dankwoord in ontvangst te nemen, terwijl de damesartis- ten van het gezelschap een kleine herinne ring mochten meenemen. Daar is Piet!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 26