IDEEËNBUS NIEUWS 24 dan die, welke volgens de voorwaarden zou overeenkomen met de door hem ge noten opleiding. Op het deelnemers-formulier moet de in zender aangegeven in welke categorie hij meedingt. 2. Het opstel mag geen droge opsomming zijn van technische feiten doch moet een logisch opgebouwd verhaal zijn en moet verband houden met het motto van deze wedstrijd: „Gelijke Inspanning - Meer Resultaat". Eventuele illustraties (foto's, tekeningen, grafieken) bij het opstel zijn gewenst, doch niet vereist. 3. Bij de beoordeling van het opstel zal niet in de eerste plaats worden gelet op de stijl, doch in het bijzonder op de inhoud en de helderheid van het betoog. 4. De tekst moet getypt worden ingestuurd. 5. Elk ingezonden opstel dient vergezeld te zijn van een juist en volledig ingevuld en getekend deelnemersformulier. Indien dit niet het geval is, zal het opstel niet voor beoordeling in aanmerking komen. De op het deelnemersformulier voorkomende verklaring dient getekend te zijn door de Directeur of een lid van de Directie van het bedrijf, de organisatie of de instelling, waar het in het opstel beschreven practijk- geval werd aangetroffen. Deze verklaring houdt in, dat het opstel voor publicatie wordt vrijgegeven, zonder dat echter de naam van bedrijf/organisa tie/instelling zal worden vermeld. De rechten van publicatie berusten dan bij de Contactgroep Opvoering Productiviteit, Raamweg 44, 's-Gravenhage. Idee 363. Het vervaardigen van een speciale viersprong voor secties lichter dan 7h ton in de lasloods. Secties zijn over liet algemeen zwaarder. De voorgestelde viersprong zou dus slechts sporadisch gebruikt kunnen worden. Geen premie. Idee 373. Vereenvoudiging bij het ingieten van bussen met witmetaal. Inzender heeft zijn idee ontwikkeld op vorm-technische gronden. Het is in principe wel uitvoerbaar, maar er is een groot risico voor uitlopen aanwezig. Naderhand is de z.g. witraetaalcommissie tot eenzelfde systeem gekomen uit overwegingen van metallurgische aard. In verband hiermede is een aanmoedigingspremie toegekend ad 15. Idee 381. Het ophoren van gaten aan de binnenkant van de huid met een speciale trekfrais in plaats van een spiraalboor. De toepassing van een trekfrais is al zeer oud, maar omdat deze methode op eigen initiatief nu weer werd toegepast, wordt een premie van 40.toegekend. Alle ingezonden opstellen worden het eigendom van de C.O.P. Indien door de C.O.P. wordt overgegaan tot publicatie van een, opstel, dat niet voor een prijs in aanmerking is gekomen, zal aan de be trokken deelnemer een redelijk honora rium worden uitgekeerd. Voor elke categorie zullen, indien daarvoor termen aanwezig worden geacht, drie prijs winnaars worden aangewezen. De prijzen be staan uit geldprijzen t.w.: drie eerste prijzen van f 2000,drie tweede prijzen van 1250,en drie derde prijzen van f 500, De wedstrijd zal geheel via regionale con tactpunten worden geleid (in 9 provincies de Provinciale Contactcommissies voor de Productiviteit en in 2 provincies de Gewes telijke afdelingen van het N.I.V.E.). De opstellen zullen allereerst worden beoor deeld door één der drie inter-Provinciale Jury's. Een Nationale Jury zal vervolgens voor elke categorie de prijswinnaars aanwij zen. In totaal zullen er maximaal negen lan delijke prijswinnaars zijn. De sluitingsdatum van de opstelwedstrijd is gesteld op 31 Januari 1956, terwijl op 1 Mei 1956 de uitslag bekend zal worden gemaakt. De opstellen dienen vergezeld te zijn van een deelnemersformulier. De wedstrijdvoorwaarden alsmede de deel nemersformulieren kunnen worden aange vraagd bij het daarvoor aangewezen adres in de provincie, waar de deelnemer werkzaam is. Voor Zuid-Holland is dit: Secretariaat Co mité Ontwikkeling Middelgrote en Kleinere Ondernemingen, Coolsingel 58, Rotterdam. De toegepusle werkmethode heeft in de practijk veel voor deel opgeleverd. Idee 386. Verbetering aan draaibeweging van hoofdlaskap door het aanbrengen van kogelknipje. Het idee is inderdaad bruikbaar en wij hebben het aan de laskappenfabrikant doorgegeven. Premie 20. Idee 388. Dopen van schepen Hel ingezonden idee is gebaseerd op het trekken aan een touwtje. Het dopen geschiedt echter door het drukken op een knop of het doorhakken van een touwtje. Het idee kan dus niet worden toegepast. Geen premie. Idee 390. Opspanstuk te gebruiken bij freeswerk, waardoor voorko men zou worden, dat de te frezen plaat verschuift. Het is niet mogelijk gebleken de plaat op de tafel gedrukt te houden. Aanmoedigingspremie 5. Idee 391. Tapse bout met ring om werkstuk bij het frezen op de plaats te houden. Niet uitvoerbaar. Zie idee 390. Aanmoedigingspremie 5.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 28