25 NIEUWS Eens,in de winter Idee 399. Controleren van fundaties vóór het naar boord gaan op krom- of scheeftrekken. Dit heeft geen zin, aangezien aan hoord nog laswerkzaam- heden worden verricht. In verband hiermede is het beter de controle aan boord te doen geschieden. Geen premie. Idee 401. Instelinrichling met verklikkerlamp voor 450-ton drukpers. Bij de bestaande persen is een verstelbare aanslaginrichting aanwezig, welke dienst doet als eindstandbeveiliging. Vaak past men bij diverse persen een vulstrip in het onderblok toe. Geen premie. Idee 403. Voorstel om doorns van andere buigmachines met behulp van een koppelstuk toe te passen op de 8" pijpenbuig- machine aangezien de doorns van deze laatste machine slechts matig voldoen. Deze toepassing is ontstaan uit samenwerking met zijn haas en kan dus niet geheel als een origineel idee van inzender worden beschouwd. Daar hij zich echter wel de moeite heeft getroost om een goed resultaat te bereiken wordt voor dit geval een premie ad 50.toegekend. Idee 408. Bij het lossen van cokes gebruik maken van een kipwagen. Bij vergelijking van de kosten per ton met de tot nu toe gevolgde methode en de door inzender voorgestelde methode blijkt er geen noemenswaardige hesparing te zijn. Een voor deel is echter, dat bij de voorgestelde methode de kranen ontlast worden. Aangezien dit zeer belangrijk is wordt 50.premie toegekend. Idee 409. Hijsbalansen te voorzien van een opschrift met het hefver mogen in tonnen. Dit moet er inderdaad opstaan en de opmerking werd voor controle doorgegeven aan de afdeling Beveiliging. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 29