NIEUWS 26 Idee 410. Het plaatsen van een zuurstofrek en riffelplaten in de A- hal van de Scheepsbonwloods. Deze veranderingen werden reeds circa 7 maanden voordat inzender hierover schreef, besproken. De uitvoering wacht nog op een rapport van algemene aanvullingen en voor zieningen. Geen premie. Idee 411 Bolders en luchtkokers in één maal zetten, dus niet in twee delen. Het ontworpen persblok is niet geschikt, aangezien de blij vende opening te groot is, n.l. 110 mm. Bij het dichtdruk ken wordt de koker bovendien ovaal. Bolders, luchtkokers, enz. worden tot 14 mm dikte in de wals bewerkt; voor pijpen met kleinere diameter dan de walsrol geschiedt de bewerking onder de pers en in verband met de plaatdikte worden de pypen dan in twee helften geperst. Geen premie. Idee 425. Aanbrengen van rubberring tussen scharnierpunten van las- kappen om kappen in gewenste stand te houden. Dit is niet de juiste oplossing. Men heeft inmiddels hierin verbetering gebracht door de veertjes te perfectionneren. Geen premie. Idee 428. Transportabel maken van lastransformatoren door het aan brengen van wieltjes. Verzetten met de kraan is doelmatiger, daar het verzetten zeer weinig voorkomt en indien het gebeuren moet. wordt het gedaan onder schafttijd of na werktijd. Geen premie. Idee 435. Het aanbrengen van een spreekbuis in de G-hal van de Scheepsbouwloods naar de Mallenzolder. Dit is inderdaad een verbetering in de bestaande toestand. De verbetering is echter niet van dien aard, dat toekennen van een premie gewettigd is. Idee 439. Schuifmaten voor het meten van flensafstanden op turbine- rotorassen. Het werken met speermaten geeft ontegenzeggelijk nadelen, doch schuifmaten, welke speciaal besteld zouden moeten worden, sluiten vergissingen niet uit. Wij geven de voorkeur aan meten met speermaten. Geen premie. Idee 443. Ram voor het rammen van blokken onder gedokte schepen. Deze ram, welke in elk gewenst gewicht gemaakt kan wor den, voldoet inderdaad. Premie 25. Idee 445. Speciaal wringijzer voor het tappen in beperkte ruimte. De voorgestelde methode van tappen i6 riskant, aangezien een groot moment op de tap wordt uitgeoefend. Het werken met een wringijzer, waarbij men 2 handen nodig heeft, is te prefereren. Geen premie. Idee 446. Zaklantaarns voorzien van een flexibele slang teneinde diejï- liggende zittingen e.d. te kunnen belichten. Dergelijke zaklantaarns zijn in de gereedschapmagazijnen verkrijgbaar. Geen premie. Idee 448. Het samenvoegen van kimkiellastenten tot kielganglaslenten. Dit is niet aan te bevelen. De constructie wordt te slap en te omvangrijk. Geen premie. Idee 450. Het aanbrengen van magneten tegen stalen wanden en zui gers tegen aluminium wanden voor het ophangen van teke ningen. Dit idee geeft geen bijzondere voordelen. Geen premie. Idee 454. Lorrie op rails in Machinefabriek II voor communicatie tussen de verschillende hallen. Dit is in het geheel geen nieuw idee. Het bestaande 2- wielige wagentje in Machinefabriek II is voor normaal voorkomende lasten tot 2 ton zeer bruikbaar en werd spe ciaal ontworpen om overal te kunnen komen. Geen premie. Idee 455. Het gebruiken van magneten voor het vasthouden van slag lijnen bij het aftekenen van platen. De controle op juistheid wordt hierdoor zeer moeilijk en riskant. Geen premie. Idee 457. Trekbeugel voor het aanbrengen van kimkielen. Door aan- lassen van 2 wasjes kan de klembeugel gemonteerd worden. De voordelen zijn gering en bovendien komt er op die manier teveel speciaal gereedschap. Geen premie. Idee 461. Langere klauwkettingen, zodat deze voor diverse doelein den te gebruiken zijn. De klauwkettingen zouden hierdoor te onhandig worden voor platentransport. Ook zou de grotere lengte bezwaar opleveren in verband met de hijshoogte. Geen premie. Idee 463. Het gebruiken van een zeildoeken zak by het hysen van lang hout om het uit de strop schieten te voorkomen. Een zeildoeken zak zou voor het beoogde doel niet sterk genoeg zijn. Indien het hout op de juiste wijze wordt aan geslagen met een z.g. timmermanssteek is het uit de strop schieten niet mogelijk. Geen premie. Idee 464. Opvangen van personeelstekort door verhoging van de pro ductiviteit. Inzender oppert hiertoe aan boord van reparatieschepen gereedschapkasten, schaftlokalen en toiletgelegenheden aan te brengen, zodat hierdoor de looptijden van op deze sche pen tewerk gestelde arbeiders tot een minimum worden teruggebracht. Het idee is om practische redenen niet uitvoerbaar. Geen premie. Idee 469. Aanbrengen van beschermkappen aan stoomkranen om te voorkomen, dat hys- en topdraden van de schyf aflopen. Het voorstel werd aan de afdeling Onderhoud doorgegeven. Aanmoedigingspremie 5. Idee 470. Het aftekenen met slaglynen van grotere lengte met ge bruikmaking aan één zijde van een magneet met speciale naald, welke op de schrap komt te staan. Het idee is in de practijk beproefd en de magneet voldoet goed. Premie 15. Idee 471. Het plaatsen van een filter in de aanzuigleiding van de luchtcompressoren om droge lucht te krygen. De luchtleidingen moeten 's morgens worden afgetapt en in de persleidingen zijn waterafscheiders geplaatst. Het beeft geen zin een filter in de aanzuigleidingen te plaatsen, aangezien watervorming niet geheel te voorkomen is. Geen premie. Idee 474. Het aanbrengen van plaatjes op draaibeitels om de spanen te breken. Wanneer het spaanvlak van de beitel wordt geslepen zal het plaatje niet meer op het hardmetaal aanliggen. De krul kan zich dan een weg banen tussen plaatje en beitel. Geen premie. Idee 476. Watervulling inplaats van zandvulling bij koud te buigen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 30