VERENIGING W.F. AFDELING BILJART NIEUWS 28 Evenals het vorige jaar, toen onze vereniging zulk een imposante bijdrage mocht leveren aan de herdenking van het feit, dat 100 jaar geleden het Wilton-bedrijf werd opgericht, hebben ook in het nu bijna afgelopen jaar onze afdelingen Harmonie en Dames- en Mannenkoor een bijzondere prestatie geleverd door op 4 Mei in de Grote Kerk te Schiedam de Herdenkingscan tate, aangeboden aan Voormalig Verzet, uit te voeren, Het was een indrukwekkende bijeen komst ter gelegenheid van de 10 jaar bevrijding van ons land en allen, die deze samenkomst hebben bijgewoond, zullen daaraan met een gevoel van dankbaarheid en daarnaast bewonde ring voor de wijze van uitvoering terugdenken, Onze heer L. Giphart, die ook de tekst voor deze cantate heeft geschreven, kan tevreden zijn. Wij van onze kant zijn hem dankbaar, dat hij zijn gaven op dit gebied zo kwistig aan onze vereniging ter beschikking stelt. Daarnaast is het prettig te weten, dat de dirigent van onze Harmonie, de heer J. F. Pala, de tekstschrijver zo goed aanvoelt en een compositie weet te bewerkstelligen, welke ontroert. Niemand zal het mij euvel duiden als deze heren hier in dit korte stukje geschiedenis van onze Personeelsvereniging nog eens even naar voren ivorden gehaald, Ik meende er goed aan te doen, deze ontwikkeling in ons verenigingsleven, welke ook in vele andere afdelingen tot uiting komt, even aan te tippen. Het is een bewijs, dat in deze tien jaren na de bevrijding een belangrijke groei heeft plaatsgehad, welke zich manifesteert in een samenwerking, waardoor het mogelijk is dergelijke programma's te brengen. In dit verband mogen wij zeker onze afdeling Ontwikkeling en Amusement niet vergelen. Zij toch weet regelmatig iets te brengen, dat door het grote aantal leden bijzonder op prijs ivordt gesteld. We denken in dit verband aan de grote cabaretavonden, welke aan het einde vanl het jaar steeds worden gegeven. Maar ook de andere afdelingen mogen er zijn. Ik noem U de afdeling Zwemmen, met meer dan 600 leden en zovele andere. Het moge een bewijs zijn. dat er voor de Personeelsvereniging inderdaad een bestaansrecht is. Gaarne beveel ik de lezing van de hiernavolgende jaarverslagen aan. Zij geven een indruk van hetgeen zich in het afge lopen jaar zoal heeft afgespeeld en leveren het bewijs, dat de afdelingsbesturen weer heel wat werk hebben moeten verzetten om het hun leden naar de zin te maken. Moge het Nieuwe Jaar, tvaarin we ons 10-jarig bestaan hopen te vieren, een verdere verdie ping van het verenigingswerk brengen en voor alle leden en hun huisgenoten een jaar zijn van geluk en voorspoed. C. K. Nog enkele (lagen en 1955 zal weer tot het verleden behoren. Doch alvorens het zover is zou ik als secretaris gaarne nog een overzicht willen geven van wat er al zo dit jaar in onze afdeling gepasseerd is. Het ledental heeft zich, ondanks enige ver schuivingen, gehandhaafd op 34. Ook is onze afdeling voor «en ramp gespaard gebleven, want onze voorzitter, de heer Bos dijk, had n.l. te kennen gegeven zich te wil len terugtrekken uit het bestuur, maar op gezamenlijk aandringen van alle leden en in het bijzonder van de heer Maassen v. d. Brink op de algemene ledenvergadering, heeft hij dit besluit herroepen. Hiervoor namens alle leden onze dank, heer Bosdijk. In onze onderlinge clubcompetitie is weer fel gestreden en uit deze worsteling is de heer v. d. Nagel als clubkampioen tevoorschijn gekomen. Zijn naam zal dus voor de tweede maal in de kampioensbeker gegraveerd worden. De prijsuitreiking verbonden aan onze „on derlinge" door de voorzitter was dank zij de medewerking van de W.F.-band, de „Music Boys" en van de conferencier, de heer Goos, weer als van ouds zeer gezellig. In het wed strijdprogramma van de K.N.B.B. district Schiedam hebben enige leden hun beste beentje voorgezet en zeer goede resultaten bereikt. Ook in de tweekampen en nederlaagwedstrij den hebben onze leden geen slecht figuur ge slagen. Deze wedstrijden werden wel niet alle gewonnen doch gezelligheid ontbrak nimmer. De tweekamp tegen B.V. Shell heeft ook weer plaats gevonden; ook hier is zwaar gestreden voor de overwinning en een woord van dank is hier zeker op zijn plaats voor de strijdlust van de spelers Stolk en Bezemer, die na een haast zekere nederlaag, toch de twee winst punten in de wacht wisten te slepen. De onderlinge clubcompetitie 1955 - 1956 is in volle gang en ook deze belooft weer eerst na zeer veel strijd en sportiviteit te zullen eindigen. Voor het nieuwe seizoen staan tweekampen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 32