AFDELING HANDBAL NIEUWS 30 grotendeels ten laste van de verenigingskas. Een woord van dank gaat ook uit naar be stuur en leden van de Delfshavense Concours Vereniging voor het beschikbaarstellen van bun prachtig lokaal, waar onze voorzitter, de heer P. Kreuk, aan alle leden een prach tige prijs voor de op deze vlucht behaalde prestaties kon overhandigen. Als bezitter van de winnende duif mocht de heer Liefaard de eerste keus maken. Na de prijsuitreiking werd er nog even gezellig nagepraat en werd tevens voorgesteld de contribiitie voor 1956 te ver hogen. De meerderheid der leden ging met deze verhoging accoord. Het ligt in het voor nemen vanaf Januari 1956 de contributie te verhogen van 60 op 75 cent per maand, in 1956 enkele kampioensprijzen beschikbaar te stellen en wederom een groot kasconcours te houden. Zij die hiertegen bezwaren heb ben, worden verzocht deze zo spoedig moge lijk aan het bestuur kenbaar te maken. Het bestuur hoopt echter op aller medewerking. Met medewerking van allen valt er veel te bereiken en wij hopen dat 1956 voor onze afdeling een succesjaar zal worden. 1955 bracht ons weer enkele nieuwe leden, maar wij vertrouwen, dat in 1956 alle duivenlief- hebbers bij Wilton-Fijenoord als lid zullen toetreden. Aanmelding kan dagelijks tijdens schafttijd geschieden bij het bestuur in de cantine De Moriaan. Nu 1956 in aantocht is, wil het bestuur van de afdeling Duivensport aan het Hoofdbe stuur, alle leden en verdere sportvrienden veel voorspoed en geluk toewensen in alles wat het nieuwe jaar zal brengen, waaronder dus ook begrepen onze geliefde duivensport. Het bestuur. Nu we aan het einde van het jaar een over zicht maken van onze afdeling, zien we terug op een jaar dat ons in alle opzichten tevre denheid schonk wat betreft de verrichtingen van onze elftallen en de prettige samenwer king tussen bestuur, commissies en leden. Op 14 Maart trof ons echter het treurige be richt, dat een van onze oprichters, onze oud voorzitter de heer M. W. H. de Gorter door een verkeersongeval om het leven kwam. In 1952 bedankte de heer de Gorter als lid onzer vereniging om een leidende functie te gaan bekleden in het hoofdbestuur van de Ned. Katholieke Sportbond. In de competitie 1954 -1955 eindigden alle elftallen op een gunstige plaats op de rang lijst. Dames 1 werd kampioen van de le klasse afd. Rotterdam en promoveerde auto matisch naar de Districts 2e klasse. Het ledenaantal van onze afdeling is in het afgelopen jaar gestegen, vooral wat jeugdle den betreft. Voor de competitie 1955 -1956 schreven wij in met zeven teams, t.w. 2 da- mes-seniorelftallen, 2 heren-seniorelftallen, 1 meisjes-juniorelftal, 1 jongens-juniorelftal en 1 meisjes-adspirantenzevental. In Januari 1956 starten wij weer voor de tweede helft van de veldhandbalcompetitie. Dames 1 staat op de derde plaats, voorwaar geen slechte prestatie voor dit team in haar nieuwe af deling. Heren 1 bezet eveneens de derde plaats. Dames 2 staat op de eerste plaats op de ranglijst van de 2e klasse van de afdeling Rotterdam. Heren 2, welke het wel erg zwaar heeft in de Districtsreserve 2e klasse, kan zich hier wel handhaven, doch zal niet in de top van de ranglijst te zien zijn. De jeugd doet het voor het tweede jaar in competitie verband wel heel erg goed. De adspirant- meisjes verloren nog geen enkele wedstrijd, terwijl het junior-jongensteam 1 punt ver loor door een gelijk spel; junior-meisjes kun nen we op de ranglijst terugvinden op de 4e plaats. Willen wij echter de jeugdafdeling in tact houden, waar wij toch zeer zeker naar zullen streven, dan zullen wij toch nog veel jeugdigen moeten aantrekken, daar er het volgend seizoen velen over gaan naar de senioren. Verschillende leden, zowel dames als heren, werden enkele malen gekozen in vertegen woordigende elftallen, zoals Schiedams en Rotterdams elftal. Op 25 Juni speelde in de jubileumweek van de S.B.L.O. een Schiedams elftal tegen een ploeg uit Hamm op het S.V.V.-terrein. In dit elftal waren 7 spelers opgesteld van Wilton-Fijenoord, voorwaar geen slechte prestatie. Ook voor de districts trainingen zien wij steeds spelers en speel sters van onze vereniging in aanmerking ko men. Voor de zaalhandbalwedstrijden in de Rotterdamse Ahoy-hal schreven wij in met alle teams. Zoals ieder jaar werden er ook dit jaar veel vrije Zondagen besteed voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden en wij namen aan diverse tournooien deel. Moge ik dit korte verslag besluiten met Di rectie, Hoofdbestuur, Bestuur, Commissies, terreinknecht, donateurs en alle leden dank te zeggen voor de medewerking, die wij in het belang van de handbalsport in het alge meen en van onze afdeling handbal in het bijzonder in bet afgelopen jaar hebben mo gen ontvangen en met allen prettige Kerst dagen en een gelukkig en voorspoedig 1956 toe le wensen. Met sportgroeten, A. J. Boer, secr.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 34