AFDELING HENGELSPORT AFDELING KLAVERJAS^ NIEUWS 32 Mevr. Krabbendam, sopraan en de heer P. Roskam, bariton. Uitgevoerd werd de Her denkingscantate 1945 - 1955, geschreven door de heer L. Giphart en gedirigeerd door de componist, de heer Joh. F. Pala. De koren waren ingestudeerd door de heer Jan Lucas. Het werk liet niet na indruk te maken, zo als trouwens de gehele dienst, welke o.m. door het Gemeentebestuur en onze Directie werd bijgewoond. 5 Mei, de Nationale feestdag, maakten we een mars van de Plantage, via Nieuwland naar ons Clubgebouw. Op 1 Mei van dit jaar bestond onze Harmo nie 30 jaar. Naar aanleiding hiervan was er op 11 Juni, uitsluitend voor de leden met hun dames, een feestavond in Musis Sacrum. 11 Juni gaven we 's middags een concert in de Plantage. 2 Juli brachten we een serenade aan één van onze leden. 9 Juli ging onze Harmonie voor de eerste keer sinds haar bestaan het zeegat uit en wel bij de officiële proeftocht en overdracht aan de rederij van de „Willem Barendsz". Deze door prachtig weer begunstigde tocht, was voor alle leden een bijzondere gebeurtenis. Weinig muziekverenigingen in den lande zul len, zoals wij, in volle zee het Wilhelmus hebben gespeeld en met tromgeroffel en vro lijke marsmuziek een polonaise hebben uit gevoerd. Dit alles werd op de gevoelige plaat vastgelegd en bij het zien daarvan herleven altijd weer prettige herinneringen aan deze voor onze Harmonie onvergetelijke dag. 17 Juli gaven wij ons laatste zomerconcert in de Plantage. 20 October 's avonds 7 uur maakten wij van het' clubgebouw een mars naar het gebouw Christelijke Belangen aan de Lange Haven, waar het Bazar-Comité Schiedam voor het Christelijk Blindeninstituut „Bartimeus" te Zeist een bazar opende. 29 October verleende onze Harmonie haar medewerking aan een concert gegeven door het Dames- en Mannenkoor W. F. in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Op deze avond, welke voor de drie verenigingen een groot succes is geworden, werden werken uit gevoerd o.a. van Bach, Mozart, Weber, Verdi en Léliar. Om afwisseling in het programma te brengen werden verschillende zangnum mers a-eapella uitgevoerd en tezamen met orkest. Dat het gebodene zeer in de smaak van het talrijke publiek viel, bewees wel het langdurig applaus dat aan het slot door de aanwezigen staande werd gebracht, zodat de koordirigent, de heer Lucas genoodzaakt was het laatste gedeelte van „Der Vogelhand Ier" te laten herhalen. Dirigent Pala liet de Harmonie als sluitstuk van dit concert Washington Grays spelen. Tot zover onze verrichtingen in het afgelo pen jaar. Thans zijn wij bezig met de voor bereiding van ons winterconcert, dat ditmaal gegeven wordt op Woensdag 1 Februari 1956, zoals gebruikelijk in het Passage Theater Schiedam. Gaarne willen wij dit beknopt verslag be sluiten met onze Directie, het Hoofdbestuur der Vereniging Wilton-Fijenoord en onze do nateurs hartelijk dank te zeggen voor de sympathie en het medeleven, welke zij in het afgelopen jaar opnieuw aan onze Harmonie hebben betoond. Tevens wensen wij hen, evenals alle lezers van het W.F.-Nieuws, pret tige Kerstdagen en een voorspoedig 1956 toe. Namens het bestuur: D. den Besten, secretaris. De afdeling Hengelsport kan op haar eenja rig bestaan met voldoening terugzien en trots zijn op de kameraadschappelijke houding, die de leden onderling getoond hebben op de diverse concoursen. Gestart werd op 1 Januari 1955 met 50 leden. Er werd tweemaal vergaderd en er werd deel genomen aan diverse uitnodigingsconcour sen, o.a. in Amsterdam en Dordrecht. Ook werd deze zomer een 5-serie-concours gehou den, waarvan de totaal-uitslag bedroeg: 241 vissen met een gewicht van 14032 gram. De zwaarste vis woog 250 gram. O O Op 29 October vond onze eerste contact avond met prijsuitreiking plaats. Op 29 November werd nog een kerstconcours gehouden in de Rotterdamse havens. Ondanks het prachtige najaarsweer viel de vangst te gen n.l. 5 vissen over 35 hengelaars. Inmiddels hebben zich weer enige nieuwe leden gemeld en vanaf deze plaats roepen wij hun een hartelijk welkom toe, maar er kunnen er nog meer bij. Aan het einde van het jaar is het het Bestuur een behoefte om het Hoofdbestuur te bedan ken voor de prettige samenwerking. Tot slot wensen wij Directie, Hoofdbestuur, de overige afdelingen en leden van de Per soneelsvereniging Wilton-Fijenoord prettige feestdagen en een voorspoedig 1956. Het Bestuur. Wanneer wij een terugblik werpen op het af gelopen jaar blijkt dit voor ons niet ongun stig verlopen te zijn. Wat de competitie be-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 36