AFDELING PHILATELIE J. J. T. AFDELING SCHAKEN NIEUWS 34 stille Zuidzee", filmlezing door Mr. Drs. Th. Regout. Februari 1955: „W.F.-journaal 1954" en de spionnagefilm „Operatie Cicero". Maart 1955„Lastige Mannen" toneelspel door „De Kleine Coinedie". April 1955: O. en A.-Allerhande met mede werking o.a. van Eva Janssen en Emile Kellenaars. October 1955: Operette „De Klokken van Corneville" door het Gemengd Koor „Cae- cilia". November 1955: Film „Carnegie Hall". December 1955: Cabaret-avond met bal na. Op 7 Mei 1955 werd een bezoek gebracht aan de „Keukenhof" en de bollenvelden. Op 29 Juni 1955 vond een Veluwe-tocht plaats met bezoek aan de Zuiderzeewerken. Tenslotte werd op 23 Juli 1955 een excursie gemaakt naar de Hoogovens. Wij willen gaarne dit overzicht besluiten met de Directie, het Hoofdbestuur, alle leden van de vereniging en overige W.F.-werknemers met hun familie een voorspoedig 1956 toe te wensen. De hierboven afgebeelde postzegels zijn tot op heden nog geen kostbare of zeldzame ze gels, maar toch een leuke variatie. De zegels zonder opdruk zijn uitgegeven in 1953, als propaganda voor het 5-jarenplan van Oost-Duitsland en de afbeelding op de zegel is de Stalinallee in Berlijn. De frankeerwaarde was 24 pfennig. De zegels werden in 1954 overdrukt, omdat er een tekort ontstond in zegels van 20 pfen nig. Daar er nog genoeg zegels van 24 pfen nig waren, werden deze daarvoor gebruikt. Ziet U het verschil? Kijkt U maar eens goed op bijgaande detail-foto's. (Zie pag. 35). Nu zit er ook nog verschil in de opdruk 20. Maar wat? Het Bestuur van de afdeling Phi- latelie stelt een aardige complete serie post zegels beschikbaar voor het juiste antwoord. Een ieder, die bij Wilton-Fijenoord werk zaam is, (of één van zijn/haar gezinsleden) Cabaretavond 14 Januari 1956. Wij maken de leden, die op bovenstaande datum de cabaretavond zullen bezoeken erop attent, dat deze niet zal worden gegeven in „Odeon", maar in „Emporium" aan de Kipstraat. o Jaarvergadering. De uitgestelde jaarvergadering 1955 zal thans plaats vinden op 23 Januari 1956, in het Clubgebouw op de werf te Schiedam. De agenda luidt: 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Verslag secretaris. 4. Verslag penningmeester. 5. Verkiezing bestuursleden. 6. Verkiezing kascontrölecommissie 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Toelichting punt 5. Aan de beurt van aftreden zijn de heren: L. Ardon, J. v. d. Broek en C. de Graaf, die zich herkiesbaar hebben gesteld. Overeenkomstig art. 11 van onze statuten kunnen candidaten vóór 20 Januari 1956 worden gesteld. kan aan deze, laten wij het noemen „prijs vraag", mee doen. Indien er meer goede inzendingen binnenko men, beslist het lot. Oplossingen in te sturen vóór 15 Januari 1956 aan de Heer P. Breed- veld, Wattstraat 14 B, Schiedam. Het Bestuur stelt als voorwaarde dat de en veloppe, waarin de oplossing wordt ingezon den, wordt gefrankeerd met een Kinderpost zegel, waarvan de netto-opbrengst bestemd is voor steun van de arbeid ten bate van het bescherming- en hulp-behoevende kind. En nu aan de slag met een .loupe. Wanneer we bij het schrijven van het jaar overzicht 1955 in onze gedachten de lotge vallen onzer vereniging de revue laten passe ren, dan blijkt dat licht en schaduw elkaar afwisselden, zoals dit trouwens èn in de na tuur en op elk levensterrein het geval is. Dit simpele feit is er tevens het bewijs van, dat er nog „leven in de brouwerij" is. En hoe springlevend onze schaakclub was (en is), bewees ons le tiental op 28 Februari 1955, door op genoemde datum als overwin naar in de Bondscompetitie van de R.S.B. uit de derde klasse te promoveren naar de tweede klasse. Na twee jaren telkens als 2e

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 38