AFDELING TAFELTENNIS AFDELING TENNIS A*f) NIEUWS 36 S.M. op Zaterdag, 4 Juni j.l. Ook hier be hoorde de afdeling Schaken tot één der win nende afdelingen van onze W.F.-Personeels- vereniging. De ons in Amsterdam aangeboden feestavond klonk als een klok en blijft ten zeerste geapprecieerd. In de midzomermaanden was ook het schaak- enthousiasme onzer leden met vacantie, een min of meer te begrijpen verschijnsel. Toen in de maand September onze schaak motor weer startte, werd met grote meerder heid van stemmen besloten, ons aan te slui ten bij de Nieuwe Rotterdamse Schaakbond, aangezien wij (en vele andere verenigingen) bezwaar hadden tegen het financiële beleid van de huidige K.N.S.B. Helaas had dit het verlies van een paar leden tengevolge, w.o. met name onze clubkampioen de heer H. den Uyl en later ook onze toenmalige voorzitter, de heer Thijssen. Met alle waardering voor hetgeen door deze spelers altijd is gepres teerd, betreuren wij hun heengaan en spre ken de hartelijke wens uit, dat zij, door heim wee overmand, zich weer spoedig bij onze kring zullen voegen. De in October „geplande" bedrijfscompetitie werd door diverse omstandigheden uitgesteld tot April/Mei 1956 en nu reeds rekenen we op een grote deelname. U weet het, elke schaker (schaakster) in ons bedrijf kan mee doen. Rest ons tenslotte nog te vermelden (gelijk U reeds in het Novembernummer heeft kunnen lezen) dat ons bestuur een reorganisatie heeft ondergaan, welke, naar wij vertrouwen, de beste resultaten voor onze vereniging zal af werpen. Moge ik besluiten met voor 1956 onze beste wensen uit te spreken voor ons bedrijf in het algemeen en voor het Hoofdbestuur onzer personeelsvereniging, alle zusterafdelingen en ieder der leden afzonderlijk. En natuurlijk, als steeds: er zijn in ons le- denregister nog enige plaatsen open voor schakers (schaaksters) van elke rang en stand, beginnelingen of meer gevorderden! Allen hartelijk welkom! Namens het Bestuur: J. van Meeuwen. Het jaar loopt weer op z'n eind en aan mij de taak om de prestaties van de diverse teams te vermelden. Men kan zich moeilijk betere resultaten indenken. Het le team, spelende in de 3e klasse F. be haalt week op week monsteroverwinningen en staat dan ook ongeslagen aan de kop van de afdeling. Het 2e team, dat eveneens in de 3e klasse uitkomt (de verwachte degradatie ging gelukkig niet door) wil het al niet min der doen. Eén punt moest hier worden afge staan en wel aan G.G.D., dat gelijk met W.F. 2 aan de kop van de afdeling staat. Het be looft in deze afdeling een spannende strijd te worden, wie met de kampioenstitel zal gaan strijken. Het 3e team komt uit in de 5e klasse. Ook dit team staat aan de kop van haar afdeling en heeft nog slechts één concurrent. Wordt van deze gewonnen, dan staat ook haar le plaats voorlopig veilig. Het 4e team tenslotte, eveneens 5e klasser, doet het niet zo best. Dit ligt voornamelijk aan het feit, dat dit team nog niet de nodige wedstrijdroutine heeft op gedaan. Op een onlangs te Maassluis gehouden tour- nooi van de vereniging T.O.G. wist de heer W. Maassen v. d. Brink beslag te leggen op de 2e prijs na in de finale na een spannende strijd te hebben verloren van de heer D. van 't Oever uit N.O.A.D. Ook de drie andere W.F.-spelers, de heren M. Groeneweg, D. Meeldijk en H. Foncke konden tot goede resultaten komen en kwa men allen in de 8e finale. Dit was dan weer het laatste nieuws van de groene tafels (en wat voor nieuws) en ik zou tot besluit van deze gelegenheid gebruik wil len maken om namens bestuur en leden van de afdeling Tafeltennis het Hoofdbestuur en Afdelingsbesturen met al hun leden, prettige Kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar toe te wensen. H. Foncke, secretaris. Wanneer het jaaroverzicht van onze afdeling in het W.F.-Nieuws verschijnt is het voor de tennissers altijd het stille seizoen. De ba nen liggen verlaten, soms onder de sneeuw en alle tennisattributen zijn netjes opge borgen. De afgelopen zomer heeft zich gekenmerkt door mooi weer en als wij daar nog bijvoe gen de verbeterde accommodatie van onze ba nen door het vergroten en opknappen van de kleedkamers en de aanschaf van tuinstoelen, dan begrijpt U dat het heerlijk was om 's avonds en gedurende de week-ends een par tijtje te spelen. Aan de competitie werd wederom met drie teams deelgenomen. Het le en 2e team ein digden op de tweede plaats en het 3e team moest met de vierde plaats genoegen nemen. De vriendschappelijke wedstrijd, welke in het kader van de sportuitwisselingsdag op

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 40