Aan Militairen HOF, KOM IK AAN EEN GOEDE VOORNAAM? 11 NIEUWS hout, welke inen verwerkt, m.a.w., men gaat geen kubieke meter hout verspanen om ten slotte een onderdeel ter grootte van %m8 over te houden. Nu is het gelukkig niet zo erg bij onze ongevallen. Het ongevalscijfer, d.w.z. degenen die per dag het werk verzuimen ten gevolge van een ongeval, beweegt zich tussen 0.8 tot 1 persoon per dag op de 100 arbei ders. Ook hier kan men zeggen, dit cijfer is vergeleken met andere niet hoog, toch wel tè hoog. Als wij thans terugzien op het jaar 1955, dan is er in de allereerste plaats bij Uw directie een grote vreugde, dat dit jaar het werk on der de werknemerss van Wilton-Fijenoord geen doden heeft gekost. Wij zijn hiervoor dankbaar, een dankbaarheid, die wij te meer beseften, toen in de laatste dagen van het voorgaande jaar een ernstig ongeval ge schiedde, dat, zij het ook met gebroken en kels, gebroken polsen en andere kwetsuren, tenslotte niet dodelijk bleek te zijn. Jammer genoeg is echter op weg naar het werk één van onze werknemers verongelukt. Dankbaar zijn wij ook, dat het cijfer van ge registreerde ongevalsmeldingen dat in 1950 25254 was, gedaald is tot 15124. Veel leed, persoonlijk en voor het gezin, is hiermede bespaard en vele arbeidsuren zijn niet ver loren gegaan. Toch blijft echter 15000, dus 50 tot 55 ongevalsmeldingen per dag, een cijfer waarvoor het waard zal zijn te werken om het te verminderen. Onze dank aan allen die bovengenoemde re sultaten behaalden en onze beste wensen voor verder succes. De Directie. Ach. ach. wat een ellende, wat een narigheid. Zo ongeveer 7000 medewerkers in ons bedrijf en zouden jullie niet eens een voornaam voor mij kunnen vinden? Dat bestaat niet; er moe- Voor de gelukwensen, welke wij van vele medewerkers en oud-medewerkers ter gelegenheid van de jaarwisseling mochten ontvangen, betuigen wij hier mede onze hartelijke dank. Wij hopen, dat het jaar 1956 voor allen veel geluk en voorspoed moge brengen. ten er onder de medewerkers toch zijn die een korte en goede naam, beginnende met de letter V kunnen bedenken. Vooruit men sen zet hem op, er zit wat in, denkt aan de prijzen. Let op wat VVeiligheid ons in de toekomst te zeggen heeft. VVeiligheid: Hoera Wiltonnezen: het gepasseerde jaar geen dodelijk ongeval in ons bedrijf! Dat is nog nooit voorge komen in de W.F.-geschiedenis. 't Is prach tig. En nu zo doorgaan en het ongevallen- cijfer steeds naar beneden, dan komen we waar we wezen willen! Zy, die wegens het vervullen van hun militaire verplichtin gen tijdelijk onze onderneming moeten verlaten, behoeven het contact met onze firma niet geheel te verliezen. Door toezending van het Wilton-Fijenoord Nieuws blijven zij op de hoogte van het wel en wee van ons bedrijf. Geeft daarom Uw legeradres op aan afdeling Sociale Zaken, welke afdeling voor verzending van het Wilton-Fyenoord Nieuws zal zorgdragen. Vanzelfsprekend moeten adres wijzigingen door overplaatsing en dergelijke worden door gegeven. Vervolg van pag. 6) 6" hogedruk waterleiding, IV2" gas" en zuurstofleidingen. In de pompkamers zijn opgesteld: 2 hoofdpompen met een gemiddelde capaci teit van 10.000 ton/uur met de mogelijk heid om een derde pomp te plaatsen, 2 lens- en ballastpompen, cap. 400 ton/uur, 1 brandbluspomp, cap. 136 ton bij 100 m., 1 Sprinklerpomp, cap. 120 ton bij 105 m., 1 hogedruk pomp, cap. 200 ton bij 250 m., 1 pompkamer lenspomp, cap. 25 ton. 1 luchtcompressor met cap. 34 m3 aangezo gen lucht, 8 atm., 1 Priming installatie. De ingang van het dok is beschermd door zgn. gravity fenders, één aan iedere kant, waarvan het gewicht 20 ton bedraagt. Op de dokwand is opgesteld een torendraaikraan, 35 ton op 20 m, met 45 meter tussen rails en arm, terwijl binnen kort wordt opgesteld een wipkraan van 12 ton hij 15 meter. Voorts zyn er de nodige omvormers en transformatoren voor de voorziening van electrische stroom aan schepen: 110 V gelijkstroom 2000 A., 220 V gelijkstroom 1000 A., 380 V draaistroom 50 perioden 500 A., terwijl nog geïnstalleerd wordt de voorzie ning voor: 440 V draaistroom 60 perioden 400 A. De dubbele wand tussen de beide nieuwe dokken is voor zien van was- en kleedlokalen t.b.v. de arbeiders.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 13