Kustmijnenveger „ROERMOND" in dienst gesteld 17 NIEUWS Op 29 december 1955 is de „Roer mond" in gebruik gesteld. Deze kust mijnenveger werd gebouwd voor reke ning van de Ver enigde Staten in het kader van het Off- Shore Procurement programma. Onder de aanwezigen be vonden zich vele Vlagofficieren van de Koninklijke Ma rine, Vice Admiraal H. (b W. Moorman, Staatssecretaris van de Marine en Mr.Dr. R. M. A. A. Geul- jans, Burgemeester van Roermond. De heer Ir. J. E. Woltjer sprak de aanwezi gen in het Engels toe. Spreker! merkte op dat er verschei dene redenen zijn waarom wij allen een korte ceremonie zullen prefereren. Ten eerste is de „Roermond" het vijfde schip van het mijnenvegerbouwprogramma en het tweede hetwelk bij Wilton-Fijenoord gebouwd is. Ten tweede zijn de weersomstandigheden aan het einde van het jaar niet zo, dat wij U lang mogen laten wachten op de over dracht van deze mijnenveger. Wij moesten zelfs afstand doen van onze tent, daar het tengevolge van de weersomstandigheden vei liger was de „Roermond" in de haven te hou den en wij door de storm niet in de gelegen heid geweest zijn een nieuwe tent te houwen. Desniettegenstaande is het spreker een groot genoegen allen welkom te heten en speciaal Schout bij Nacht Pröpper, die vandaag voor de 5e en laatste maal een mijnenveger zal aanvaarden. Voor de laatste maal, omdat dit voortaan zal geschieden door zijn opvolger Kapitein Kruys. Voorts richtte hij een har telijk welkom tot alle Amerikaanse vrienden en tot Burgemeester en Wethouders van Roermond. Hij dankte speciaal Captain Hitch cock en CaptainWebster voor alle hulp en medewerking gedurende de uitvoering van dit veelomvattende bouwprogramma. Spreker richtte zich daarna als volgt in het hollands tot Schout bij Nacht Pröpper: „Ik zeide reeds, de vijfde mijnenveger en de tweede van Wilton-Fijenoord. Het verheugt ons zeer dat wij U deze nog voor het einde van liet jaar mogen aanbieden, temeer omdat dit ons nog even de gelegenheid geeft U te danken voor de prettige wijze waarop U ons altijd bij de uitvoe ring van dit dikwijls niet gemakkelijke programma bent te gemoet getreden. U hebt hij verschillen de tewaterlatingen een woord van lof gesproken tot Wil ton - Fijenoord dat deze het op zich heeft willen nemen aanvoerder te zijn van een groot aantal werven. Wij hebben dan altijd gezwegen omdat het ons niet paste bij die ceremonie ook nog eens het woord te voeren. Ik mag U heden zeggen, dat wij er wel eens tegenop gezien hebben dit programma gezamenlijk met 14 werven tot uitvoering te brengen, doch dat thans werkelijk de eetlust bij het eten gekomen is en dat begin januari Wilton-Fijenoord haar derde en laatste mij nenveger zal tewaterlaten, tot haar spijt zon der dat er een volgende in het vooruitzicht is. Een woord van dank ook tot allen - de af deling Materieel van de Koninklijke Marine, hetzij de Abomij of Wilton-Fijenoord of onze onderaannemers - die hebben medegewerkt aan de vlotte afbouw van onze tweede mij nenveger. Schout bij Nacht Pröpper: Ik mag U thans de mijnenveger „Roermond" aanbieden en daarbij de hoop uitspreken dat haar na Uw aanvaarding en de daarop volgende indienst- stelling een lang en gelukkig leven moge zijn beschoren." Schout bij Nacht Pröpper beantwoordde de rede van onze directeur en dankte Captain Webster voor diens medewerking, die daarop

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 19