60 geslaagde bedrijfsscholieren 10e Feestelijke uitreiking van diploma's na 1945 NIEUWS 20 De middelen ontbreken ons niet, maar t.o.v. de mensen is het in deze tijd van overvloe dige werkgelegenheid anders gesteld. Ik wil U in kennis stellen van een karakteristieke uitspraak van één Uwer eigen vertegenwoor digers. Deze meent nl., dat van een zo over vloedige gelegenheid tot verandering van „haan een bijna even demoraliserende in vloed kan uitgaan als van een crisis. Een be paalde gebondenheid aan het bedrijf valt te verkiezen boven een mentaliteit welke zich richt naar kleine loonverschillen al zijn deze misschien belangrijk in het oog van de be trokkenen. De Heer Woltjer vindt het pas verworven diploma eerst belangrijk als men zich verder gaat ontwikkelen. Hij sprak woorden van waardering voor hen, die na dit diploma behaald te hebben, tijd en doorzet tingsvermogen wisten te benutten om de snelle evolutie in de techniek bij te houden. Voor hen die bijvoorbeeld een diploma M.T.S. behalen in hun avonduren hebben wij bewondering. En deze verdere studie is nodig, want ik herinner mij nog zeer goed, dat ik in 1928 te Delft afstudeerde en wan neer ik nu de huidige arbeidsmethoden en techniek vergelijk met hetgeen ik in die ja ren van professoren leerde, dan kom ik tot de conclusie, dat wat ik toen heb ingestu deerd nu fout is. Wij moeten „bijblijven". Jongelui, ik hoop dat jullie met plezier in ons bedrijf zult werken. Na zijn toespraak reikte spreker de diploma's uit. In plaats van de voorzitter van de arbeiderskern, de Heer J. W. Weber, die verhinderd was, sprak de Heer P. Stain, voorzitter van de beainbten- kern, de geslaagde leerlingen hartelijk toe. Het is een eerste vereiste om behoorlijk toe gerust en voorbereid te zijn bij bet vervul len van onze taken en de eerste stap hebben jullie nu met goed gevolg gedaan. Ik felici- Op 29 december stonden 60 geslaagde leer lingen van de Bedrijfsschool op het toneel van de zaal „Palace" te Rotterdam met op gewekte gezichten te luisteren naar de Heer P. C. v. d. Jagt, die als Directeur van de school de jongelui voor de laatste maal toe sprak. Ik heb hier het model van jullie diploma: voorin zit het spaarbankboekjeformulier, achterin het Bemeteldiploma, er tussen in de cijfers voor je handvaardigheid, dat is dus een H. Het tweede lijstje laat zien de cijfers voor datgene, wat uit het hoofd is geleerd, dus een tweede H. Ook de derde lijst is een „H-lijst": Hygiëne, Veiligheid. Tenslotte bestaat er nog een vierder letter H het Hart. En deze vier H's moeten een harmonisch geheel vormen in het leven. De Heer Ir. J. E. Woltjer betreedt dan het podium om de feitelijke uitreiking van de diploma's te verrichten. In een korte toe spraak wijst de Heer Woltjer op de twee belangrijke dingen in ons bedrijfMensen en Middelen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 22