NIEUWS 22 tot 2 uur bijeen waarbij het bovengenoemde ensemble goede dansmuziek ten gehore bracht. Er slaagden: 14 bankwerkers, 10 Draaiers, 2 Fraisers, 3 Modelmakers, 14 Koperslagers, 8 Plaatwerkers, 4 Scheepsbesehieters, 5 Schilders. Examenvak Machinehall k werken Metaaldraaicn Plaatwerken Koperslaan Naam Baumgarte, J. J. N. Bijloo, R. Coops, J. A. Deventer, C. J. J. v. Gunneweg, J. Huizing, V. Jongste, H. W. de Kooiman, T. Ouden, D. de Riekwel, L. A. Snaijer, J. de Veldhuizen, H. Vries, W. de Wijngaarden, C. v. Beuger, F. K. Dijk, L. v. Dijk, W. C. v. Groeneweg, T. W. Harg, J. v. d. Hol, O. Klink, J. Th. v. Schults, J. Simons, J. H. Verwaal, M. Collignon, P. Unen, J. v. Bijl, D. G. Brökling, J. Eyk, G. J. v. Hendriks, T. J. Holleman, C. B. Steyger, A. M. Veldhoen, J. Wolvers, P. Barto, L. Blok, A. Bruyn, A. J. de Eyk, J. v. Fessem, W. J. v. Helbers, G. Gloudi, N. J. Groot, J. M. de Kop, P. Korpel, M. Kraayeveld, B. Examenvak Scheepssohi lderen Vlodelmaken - hout Naam Stuut, E. Vrrjenhoek, J. Wal, L. v. d. Meeldijk, D. I). Mostert, A. L. Tromp, J. H. G. Zijderveld, J. A. Baas, J. E. Bakker, J. Hees, P. v. Valk, J. F. Th. v.d. Visser, J. Brakel, H. E. v. Koevoets, C. Heinsbroek, J. G. Enkele planten voor een zonnige vensterbank Afgelopen zomer werd mij de vraag gesteld: „Hoe komt het nu, alle planten die in de vensterbank staan, verbranden door de zon en gaan langzaam dood." Dit is geen wonder, daar geen enkele plant graag achter glas in de brandende zon staat. Er zijn wel enkele planten, welke hiertegen bestand zijn, mits wij ze maar enige bescher ming geven tijdens felle zon door bijv. de vitrage dicht te schuiven of de bloempotten met een krant te beschermen, zodat de grond niet te zeer uitdroogt en te warm wordt. De meest geschikte planten voor zo'n zonnige vensterbank zijn wel: Coleus, ook wel genoemd sierbrandnetel. In de zon krijgt deze plant juist die prachtig gekleurde bladeren. Er zijn verschillende soorten met de meest uiteenlopende kleuren. Pelargonium, beter bekend als Geranium, de beste zijn wel de dwergsoorten, welke zeer rijk bloeien. Euphorbia splendeus (de Christusdoorn), deze maakt een mooie losse groei, dicht bezet met stekels en aardige rode bloempjes. Een zeer oude bekende is wel Impatiens (Vlijtig Liesje)mits zij voldoende water krijgt heeft U veel plezier van haar, ook in volle zon. De gewone zaaibegonia (Begonia semperflo- rens). In het voorjaar zijn deze te koop in kleine potjes. Het is echter beter deze in een grotere pot te zetten en geleidelijk aan de zon te laten wennen. Dit geldt trouwens voor alle planten welke U koopt, want bij de kweker worden ze niet

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 24