Kerstviering in de garage NIEUWS 26 de samenstelling van (lit voertuigparkje is wel wat aan te merken. De praktijk zal moe ten uitwijzen of behoefte aan andere kriteria zal bestaan, zo meent de A.N.W.B. 14. Op „geregelde" kruispunten dienen de overstekende voetgangers zich aan de regeling van de verkeerslichten of van de verkeersregelaar te houden. .,Kale" zebra-oversteekplaatsen Ten aanzien van de bij reglement geregelde voetgangersoversteekplaatsen zijn dus de ge dragsregels zo nauwkeurig mogelijk vastge steld. Het spreekt echter vanzelf, dat het ge ruime tijd zal duren eer vóór en na, de oranje knipperbollen op de zwart-wit gestreepte pa len zullen verschijnen. Telkenmale als dit is gebeurd zal een dergelijke „aangeklede" ze bra in het gebruik de hiervoor omschreven rechten en plichten gaan meebrengen. Daarnaast zullen talrijke „zebra's" niet of nóg niet van bollen voorzien worden. Dit wil echter nog allerminst zeggen, zo waarschuwt de A.N.W.B., dat men deze „kale" zebra's zou moeten negeren. Integen deel: zij liggen er niet voor niets, doch juist op de plaatsen waar daaraan behoefte bestaat en waar zij voor de voetganger uit een oog punt van overzichtelijkheid 't veiligst liggen. Kinderen, doch ook - trage - ouderen moeten, misschien met wat grotere omzichtigheid, (loch in alle gevallen met vertrouwen, er ge bruik van durven en kunnen maken. Laat het verkeer hierop zijn opvoeding, zijn verkeersinstelling en zijn verkeersfatsoen eens testen. Laat men hier eens bewijzen, dat het ook zonder haarscherpe reglementering wel kan en zelfs wat soepeler kan verlopen. Deze „kale" zebra-oversteekplaatsen vormen een goed oefenterrein voor het verkeerssa- menspel, dat wij in ons kleine en drukke landje zozeer van node hebben en waaraan nog zo veel ontbreekt, zo meent (1e A.N.W.B. Op deze punten kan de politie nuttig werk doen voor de opvoeding en voor het „samen spel", dat straks op de met oranje knipper- bollen gesierde „zebra's" zal plaatsvinden, een „samenspel" waarmede in feite de nieuwe regeling zal staan of vallen. Lukt deze voorbereiding, welke van alle ver keersdeelnemers een juiste instelling en een behoorlijke dosis goede wil vergt niet, dan zou de kans bestaan, dat de nieuwe regeling voor de voetgangers meer gevaar gaat ople veren dan de toestand van voorheen. Eén onzer chauffeurs meende zijn collega's te moeten verrassen met een eigen gebakken kerstbrood.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 28