r v ONS WERK INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN Januarinummer 1956 Officiële Mededelingen Ons Werkomslag pag. 2 en binnenwerkpag. 12 Een historische dag voor Wil- tonF ijenoord pag. 1 De Wiltonspag- 7 Het afscheid van de heer Svan West pag. 8 Dankbetuiging van de heer S. van Westpag. 9 Motor-vrachtschip „Oldekerk" pag. 10 Veiligheid Jaaroverzicht pag. 10 Hoe kom ik aan een goede voornaam?pag. 11 Dankbetuiging Directie pag. 11 Aan Militairen pag. 11 Stichting Studiefonds Wilton- F ijenoord 1950pag. 16 Heidebad 1956 pag. 16 Weerbericht (foto)pag. 16 Kustmijnenveger Roermond in dienst gesteld pag. 17 In Memoriampag. 19 Personaliapag. 19 Eervol ontslagpag19 Willy Wilton-Fondspag. 19 Rectificatiepag. 19 Tarief commissiepag. 19 Maak er een boek van! pag. 19 60 geslaagde bedrijfsscholieren pag. 20 Van de tuinman pag. 22 Dankbetuigingenpag. 23 Regeling voetgangersvraagstuk op handenpag. 24 Kerstviering in de garage pag. 26 Groter tanker verscheen niet aan onze werf foto) pag. 27 Vereniging W.F. Afdeling Schakenpag. 27 Schoonheid is overal te vinden (foto)pag. 28 Jubilarissen van de maandy omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber J Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken Nu wij wederom een nieuw jaar zijn ingegaan, laten wij de verschillende gebeurtenissen van het afgelopen jaar nog even de revue passeren. Het was een jaar van zeer grote bedrijvigheid en voor rampen bleven wij gelukkig gespaard. Verscheidene schepen kwamen in de loop van 1955 gereed. Er volgen thans enige bijzonderheden over onze afdeling Nieuwbouw. Op 29 januari vonden inzegening, doop en over name plaats van de 19.500 ton d.w. tanker „Sologne", gebouwd voor de Société Fran^aise de Transports Pétroliers te Parijs. Mevrouw J. Chaban-Delmas verrichtte de doop. Dit was het vierde van de door Wilton-Fijenoord in de loop van enige jaren voor genoemde rederij gebouwde schepen. Gedurende januari, februari en maart vonden met goed gevolg de proeftochten plaats van de A-On- derzeebootjager „Gelderland" voor de Koninklijke Marine. Vijftig man van Wilton-Fijenoord en on derleveranciers namen daaraan deel. Naast arbeid was er bij die tochten ook plaats voor ontspanning. Onze mensen bewaren aan de uitstapjes in Schot land de prettigste herinneringen. Op 16 mei vonden de officiële proeftocht en over name plaats van de 18.000 ton d.w. Shell-tanker „Korenia". De doop geschiedde door Mevrouw M. Ernste-van Os. Op 28 mei liep de tanker „Bussum" van circa 17.350 ton d.w. voor de Stoomvaart Maatschappij Oostzee N.V. van stapel. De doop geschiedde door Mevrouw J. A. Warnderink Vinke-Pont. Op 6 juni werd de kiel gelegd van de 32.000 ton d.w. Caltex Tanker. Op 11 juni verliet de Shell-tanker „Kopionella" (18.000 ton d.w.) het bouwdok om verder afge bouwd te worden. Op 18 juni geschiedde de kiellegging van het grote passagiersschip „X-dam", (22000 b.r.t.) waaraan thans door de N.V. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij Holland-Amerika Lijn de naam „Statendam" is gegeven. Op 9 juli vonden de officiële proeftocht en over dracht plaats van de „Willem Barendsz" (44.000 t. waterverplaatsing). De tocht ging van Rotterdam naar Amsterdam. Vele genodigden namen deel Vervolg op pag. 12) Foto van de maand: Een groots moment

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 2