NIEUWS 6 De lieer Van West spreekt op grond van zijn langdurige loopbaan als clief-dokmeester zeer waardevolle adviezen en suggesties heeft gegeven, welke men in con creto in het dok zal terugvinden. Zij allen worden extra in ons dankwoord betrokken. Mag ik, om te besluiten, eveneens mijn dank richten tot de cineast, de Heer Brusse, die een journaalfilm van de bouw van het dok heeft vervaardigd, welke wij naar wij hopen bin nenkort kunnen laten zien. Mevrouw van Daalen, mag ik nu een enkel woord tot U richten. Het is mij een bijzonder voorrecht dit te mogen doen, hoewel ik er mij van bewust ben, dat de man, die op deze plaats behoorde te staan, Uw echtgenoot zou moeten zijn. Mijn collega's hebben mij even wel verzocht zijn plaats in te nemen, mij daardoor de gelegenheid gevende om mijn carrière als directeur der vennootschap op een waardevolle en waardige wijze af te slui ten. Deze attentie wordt door mij op hoge prijs gesteld, vooral ook, omdat zij mij de gelegenheid bood de verdiensten van Uw man in het licht te stellen. Mevrouw van Daalen. Wij zijn U voor Uw bereidheid om het cere monieel van de inbedrijfstelling van het dok en de naamgeving van onze nieuwe sleep boot op U te nemen, ten zeerste erkentelijk. Overeenkomstig de procedure bij de over dracht van een schip, dat na de geslaagde proeftocht aan de rederij wordt aangeboden, zou ik ook dit dok na de succesvolle inbe drijfstelling, aan de eigenaar moeten over- d ragen. De eigenaars zijn wij echter zelf en ik meen dan ook niet beter te kunnen doen, dan het nieuwe dok aan Uw man ter beschikking te stellen, opdat hij er datgene mede zal ver richten, dat in het belang is van onze ven nootschap en van allen die daarin werk vinden of op andere wijze er mede zijn ver bonden. Dankwoord van de heer Van Daalen Mag ik U dan namens Wilton-Fijenoord uit dankbaarheid voor hetgeen U heden hebt verricht, een geschenk aanbieden, dat naar ik hoop ertoe zal bijdragen de herinnering levendig te houden aan deze voor ons allen zo belangrijke gebeurtenis. Dat U en Uw man er in de komende jaren nog veel genoegen van zult mogen beleven is de wens van mijzelf en van mijn twee jon gere collega's. De heer Van Daalen dankte, mede namens zijn echtgenote, voor het mooie cadeau, ter wijl onze President-Commissaris, Mr. Jacq. Dutilh, in verband met het afscheid van de heer van West als Directeur van de Onderne ming, een korte toespraak hield. Tenslotte bood de heer van Daalen, der tra ditie getrouw, aan de kapitein van het eerste schip, hetwelk in Dok No. 6 werd opge nomen, het gebruikelijke horloge aan. Thans volgen nog enige bijzonderheden over het dok. De hoofdafmetingen zijn: Lengte tussen kop en deur 211 meter Breedte tussen dokwanden 31,5 meter Breedte dokingang 29 meter Waterdiepte boven kielblokken (achter) 9,88 meter (32'-5") bij normaal H.W. (voor) 9,18" (30'-l") Boven in de dokwand is een rondlopende diensttunnel, waarin de volgende leidingen zijn aangebracht: 12" dienstwaterleiding, 6" Sprinklerleiding, 4" stoomleiding met aansluitmogelijkheid stoominstallatie aan de wal of sleepboot, 6" brandblusleiding, 4" drinkwaterleiding met aansluiting op drin kwaterboot, 6" luchtleiding. In bet dok zijn voorts: 4" Sewage leiding ingegoten in beton, (Vervolg op pag. 11)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 8