Afscheid 65-jarigen NIEUWS 10 Evenals vorige jaren werd ook nu weer, tij dens een bijeenkomst in de koffiekamer van het Hoofdkantoor, afscheid genomen van hen, aan wie in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd eervol ontslag werd verleend. Naast de voltallige directie waren vertegen woordigers van de bedrijfsleiding en de kern- bestuurders aanwezig. Onze directeur, de heer C. J. A. van Daalen, sprak namens de directie de scheidenden toe. In de eerste plaats verontschuldigde spreker onze oud-directeur, de heer S. van West, die door familieomstandigheden verhinderd was deze bijeenkomst bij te wonen. Afscheid ne men valt niet mee en men denkt dan op zo'n ogenblik terug aan de jaren, welke voorbij zijn gegaan. Toch moet het, aldus de heer van Daalen, voldoening geven te denken aan al hetgeen gedaan is voor de groei en bloei van het bedrijf. Het moet toch wel iets bij U opwekken, in gedachten al die tientallen sche pen te zien, waaraan door U gewerkt is. Snreker dankte, mede namens zijn collega's, allen voor hetgeen zij in het belang van het bedrijf gedaan hebben. Ook de directie is er zich van bewust, dat de materiële verzorging, na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nog niet van dien aard is, zoals wij allen het zouden wensen, maar hopelijk zal ook hierin snoedig verbetering komen. Wat betreft de binding met het bedrijf hoopt spreker, dat deze gehandhaafd zal blijven. Eén van de belangrijkste middelen daartoe is het Wilton-Fijenoord Nieuws. Verder na tuurlijk ook de contactmiddagen. Tot slot wenste de heer van Daalen allen nog vele gelukkige jaren toe. Hierna nam de heer Brusselman namens de kern het woord. Ik kan mij indenken, zei spreker, dat het voor U moeilijk zal zijn af scheid te nemen. Het brengt weemoed. Het afscheid van ons bedrijf is echter maar be trekkelijk en evenals de heer van Daalen ves tigde de heer Brusselman nog de aandacht op de contactmiddagen. Wanneer we terug zien naar het begin van deze eeuw, zo ver volgde spreker, dan komen we tot de con clusie, dat er thans veel ten gunste voor U veranderd is. Deze veranderingen zijn voor namelijk tot stand gekomen door samenwer king en overleg, zonder hetwelk wij het thans niet meer kunnen stellen. Vooral na de laat ste oorlog is er veel ten goede veranderd. Namens het gehele personeel nam spreker ten slotte afscheid en wenste allen met hun gezin nog een lang en gelukkig leven toe. Namens de beambtenkem sprak de heer Stam. We kunnen ons moeilijk plaatsen in de gedachten van de scheidenden, maar even als vorige sprekers was de heer Stam ervan overtuigd, dat dit afscheid moeilijk is. Wij weten, dat U allen naar vermogen Uw arbeid gegeven hebt. Thans echter bent U op een keerpunt in Uw leven gekomen. In dit ver dere leven zult U als toeschouwer staan. Wij hopen echter, dat U dit zult kunnen opbren gen en tevens spreken wij de verwachting uit, dat U een geestelijke stimulans zidt zijn voor de jongeren. Spreker eindigde zijn toespraak met de woorden: Het ga U allen goed. Na al deze waarderende woorden, welke tot de scheidenden werden gericht, willen wij U de reactie van één van deze ouderen bij zijn afscheid in de werkplaats, niet onthouden. Geachte bazen, voorlieden en collega's, Onze werkvergunning is nu ingetrokken en wij voelen iets betekend te hebben voor het bedrijf. We gaan ons nu voorbereiden op een rustige oude dag, met nuttige vrije tijdsbeste ding, huishoudelijk werk en wandelen in de zon. Nu nemen wij afscheid van ons werk en

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 12