NIEUWS 2 turbine tanker „Caltex Rotterdam" was graciously performed by Mrs. Murdo Maclver. I his vessel of 32,000 ton deadweight, the biggest tanker proper we have built up till now, her cargo carrying capacity being larger than that of the huge whaling factory vessel illem Barendsz", is the second vessel to be built by us for the large Caltex family, the first being the „Nederland", since renamed „Caltex Nederland", built by us in 1937. As far as repairs are concerned, we are glad most agreeable regular relations are existing, between Caltex and Wilton-Fijenoord. We hope the „Caltex Rotterdam" will prove to be as fortunate a vessel as her lucky sister „Caltex Nederland", who has survived stirring times and the dangers of a long and cruel war. I am glad the vessel has reached her present stage of taking shape. The building is pro gressing satisfactorily, despite shortage of labour, especially skilled labour, restricting output everywhere. The ever increasing population of Holland calls for expansion of industry. Extensions of plant have been carried out and the intro duction of improved machines and methods will certainly allow Dutch yards to raise production materially if sufficient hands are available. Ship construction and its allied industries being for ages the backbone of Enige minuten geleden werd de doopplechtig heid van de turbinetanker „Caltex Rotter dam welwillend voltrokken door Mevrouw Murdo Maclver. Dit schip van 32.000 ton d.w., de grootste tanker in de eigenlijke zin, welke wij tot nu toe hebben gebouwd, aan gezien haar laadcapaciteit groter is dan van de machtige walvisvaarder „Willem Ba rendsz", is het tweede schip dat door ons wordt gebouwd voor de grote Caltex familie. Het eerste was de „Nederland", later her doopt in „Caltex Nederland", bij ons ge bouwd in 1937. Ook wat reparatiewerkzaam heden betreft doet het ons genoegen, dat er tussen Caltex en Wilton-Fijenoord de meest aangename relaties bestaan. Wij hopen, dat de „Caltex Rotterdam" een even fortuinlijk schip zal blijken te zijn als haar voorspoedig zusterschip, de „Caltex Nederland", dat roerige tijden en de geva ren van een lange en wrede oorlog heeft overleefd. Ik ben verheugd, dat het schip haar huidig aanbouwstadium heeft bereikt. De bouw vor dert bevredigend ondanks het tekort aan werkkrachten, speciaal van vakmensen, het geen de productie overal belemmert. De steeds toenemende bevolking van Holland roept om uitbreiding van de industrie. Uit breidingen van de outillage zijn uitgevoerd en het invoeren van verbeterde machines en methoden zal de Hollandse werven zeker in staat stellen de productie belangrijk op te voeren, indien voldoende werkkrachten beschikbaar zijn. Aangezien scheepsbouwcon- structie en haar aanverwante industieën door de eeuwen heen de ruggegraat van de Neder landse industrie zijn geweest, mogen wij ver wachten, dat gecombineerde particuliere en ambtelijke pogingen op het gebied van vak onderwijs een rijke oogst zullen opleveren van jonge mensen, geschikt om bekwame bedrijfsleiders, goede bazen en vaklieden te worden, in staat om zich in de wereldwedloop van scheepsbouw- en machine-industrie staan de te houden. Ik zeg Mevrouw Murdo Maclver ten zeerste dank voor haar vriendelijkheid de doopplech tigheid te hebben willen verrichten van het schip, dat ongetwijfeld tenvolle zal beant woorden aan de wensen van de rederij. Hier omtrent bestaat bij ons geen twijfel, aange zien de hechte en vriendschappelijke samen werking tussen de zeer bekwame staf van de rederij en onze eigen mensen slechts kan resulteren in een volledig succes. Ik zal kort zijn, maar ik kan mij er niet aan onttrekken hartgrondige dank tot uitdruk king te brengen aan het adres van het Col lege van Commissarissen van de Caltex Maat-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 4