DANKBETUIGINGEN NIEUWS 8 (lat men, wanneer de brandweer ter plaatse is, zijn plaats niet of niet gaarne afstaat aan de brandweerman. Dit is, hoewel begrijpelijk, toch niet goed. Ook komt het voor, dat, zelfs wanneer de brandweercommandant of diens vervanger ter plaatse van de brand is aan gekomen, anderen dan hij, commando's gaan geven. Dit kan, hoe goed ook bedoeld, alleen maar leiden tot ongelukken. Dan blus sen wij mogelijk de brand, maar hebben daar tegenover slachtoffers te betreuren. Wat is nu de bedoeling? Ie. bij het uitbreken van een brand wordt door hem of hen, die het dichtst bij de brand is (zijn), terstond getracht deze met behulp van de bereikbare liand- brandblus-apparaten te blussen; 2e. wanneer dit niet gelukt, wordt terstond de bedrijfsbrandweer gewaarschuwd (huistelefoon nummer 7) 3e. de blussing wordt bij aankomst van de brandweer aan deze overgegeven; 4e. bij een ernstige brand halen alle aanwe zige bazen en/of voorlieden hun mensen zoveel mogelijk bij elkaar om te zien of allen aanwezig zijn; 5e. bij het ontbreken van één of meer man nen tracht de baas of voorman van de collega's, die wel aanwezig zijn, te weten te komen waar de vermiste (n) het laatst is (zijn) gezien. Is dat op een plaats waar de brand woedt, dan geeft bij hier van terstond kennis aan de brandweer commandant of diens vervanger. Deze neemt dan zoveel doenlijk de maatrege len, welke, gezien de omstandigheden, mogelijk en verantwoord zijn; 6e. degenen, die inlichtingen kunnen geven omtrent de plaats van de brand en an dere mogelijk voor de blussing van be lang zijnde omstandigheden, melden zich zo vlug mogelijk bij de brandweercom mandant of diens vervanger. Wanneer het op deze wijze gaat, zal het mo gelijk zijn om alle risico's tot een minimum te beperken. Laatst maakte ik bet namelijk bij een brand mee, dat de brandweer aan liet spuiten was, waarbij verschillende andere mannen de be hulpzame hand boden, terwijl een ander riep„Gooi die stellingplanken naar bene den". Deze stelling, welke 10 meter hoger hing, was namelijk ook in brand geraakt. Na enige waarschuwingen kon worden voor komen, dat de planken naar beneden werden gegooid en er ongelukken ontstonden. Men bedenke, dat waar twee kapiteins op een schip staan, het schip moet stranden. Niet omdat men dit wil of omdat men niet samen wil werken, doch uitsluitend omdat men het verschillend ziet en ieder voor zich het beste beoogt. Zo is het ook bij brand. Zodra de brandweer ter plaatse is, heeft de commandant of diens vervanger de leiding en deze laten zich zeer zeker gaarne bijstaan en raad geven door be voegde en ter plaatse zeer goed bekend zijnde mannen. We hopen dat het bovenstaande kan en zal meewerken tot een nog grotere efficiëntie en tot een elkaar prettig begrijpen. L. Ik betuig gaarne mijn hartelijke dank aan Directie en het personeel van Wilton-Fije- noord, voor de vele blijken van belangstel ling, betoond bij het overlijden van mijn echt genoot. Mevr. L. HOEKSTRA-SCHRADER. Hiermede betuigt ondergetekende, mede na mens zijn echtgenote en kinderen, zijn har telijke dank aan Directie, bazen en collega's en aan het Bestuur van de Ziekenkas voor de prachtige cadeaus, bloemen en belang stelling bij zijn 40-jarig jubileum. H. VAN BRUGGEN. Langs deze weg dank ik, mede namens mijn vrouw, Directie, chefs en collega's voor het cadeau onder couvert, het prachtige geschenk en de bloemen, mij aangeboden ter gelegen heid van mijn 25-jarig jubileum. J. T. CREPIN. Mede namens mijn gezin betuig ik mijn har telijke dank aan Directie, chefs, bazen en collega's voor de fraaie bloemen en geschen ken onder couvert, welke ik mocht ontvan gen ter gelegenheid van mijn 25-iarig jubi leum. L. DOORNHEIM. Ondergetekende betuigt, mede namens zijn echtgenote, zijn hartelijke dank aan Directie, chefs, bazen, voorlieden en collega's voor de cadeaus, bloemen en belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum. H. R. VAN HOUDT. Ondergetekende betuigt, mede namens zijn vrouw, zijn hartelijke dank aan Directie, ba zen en collega's voor het cadeau onder cou vert en de prachtige fruitmand ter gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum. J. DE PATER. Ondergetekende betuigt hiermede zijn harte lijke dank aan allen voor de belangstelling en de fraaie cadeaus, ter gelegenheid van zijn afscheid in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. J. E. VERHAGEN.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 10