r ~N OFFICIËLE MEDEDELINGEN INHOUD Maartnummer 1956 Officiële Mededelingen Bij de frontpagina omslag pag. 2 De installatie van de Onder nemingsraad pag. 1 Onze brandweerpag. 6 Dankbetuigingenpag. 8 Sociale Rubriek Personaliapag. 9 Willy Wilton-Fondspag. 9 Wie helpt meezoeken Dan zoekt men niet meer pag. 9 Situatie Werf Schiedam (tekening)pag. 10 en 11 Veiligheid De techniek vordert, ook voor de veiligheidpag. 12 Nog onveilige situaties in ons bedrijf?pag. 12 Victor Veiligheid zei pag. 13 „Botervloot nummer zoveel zorgt voor een glimlach pag. 13 In Memoriampag. 14 Vrijetijdsbestedingpag. 15 Tuintipspag. 16 Klein materiaalpag16 Aan de Middellandse Zee (foto) pag. 17 Een vroeg begin is het halve werkpag. 18 Vereniging W.F. Afdeling O. en Apag. 18 Afdeling Schakenpag. 18 Afdeling Tafeltennis pag. 18 Afdeling Voetbalpag. 19 Afdeling Zwemmenpag. 19 Jubilarissen van de maand, omslag pag. 3 Natuurlijk! (gedicht) omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber J Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken BIJ DE FRONTPAGINA De uitbreiding van o-nze dokcapaciteit met twee gegraven dokken maakte het nodig tevens uitbrei ding te geven aan het in de dokken benodigde stellingmateriaal. Vanzelfsprekend werd gezocht naar iets dat gemakkelijk hanteerbaar was en daarbij viel de aandacht op hydraulisch verstel bare platforms, welke door een Engelse firma voor vliegtuigfabrieken worden vervaardigd. Op ons verzoek werd door de „Access Equipment Ltd." te Londen een speciaal voor ons bedrijf ge schikt hydraulisch stelling-platform ontworpen ten behoeve van de werkzaamheden aan schroef en as, en een tweetal van deze platforms zijn thans in dok 6 in bedrijf. De foto op de voorpagina toont de stelling in laagste stand bij de „METTE MAERSK". Duidelijk is te zien dat de stelling op wielen staat en dus gemakkelijk gereden kan wor den naar de plaats waar deze nodig is. Ook geeft de foto een goed beeld van de aan de stelling ver bonden schuifladder en de veiligheidshekken rond het werkplatform. In de getoonde stand ligt het werkvlak 3,50 meter boven de dokvloer en door middel van een hydraulische handpomp kunnen twee man in 2l/2 minuut het platform oppompen tot 5% meter boven de dokvloer. Een dergelijke stelling met beweegbare delen ver eist natuurlijk onderhoud en het is onze afdeling Dokken, welke op zich genomen heeft het nieuwe materiaal de nodige aandacht te geven. Een volgend maal plaatsen wij een foto van de schroefasstelling in hoogste stand. Foto van de maand: De safety raiser

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 2