met gebogen knieën a!>; NIEUWS VEILIGHEID 8 zich zelf verplicht zijn elke dag opnieuw te trachten door te dringen tot het moeilijk be reikbare hart van het nogal stugge Neder landse volk". Welnu, het zijn ondermeer deze woorden die een bewijs vormen, hoezeer er naar wordt gestreefd dat - mede dank zij onze onver moeibare parlementaire pers - de wetsarbeid een levende zaak blijft in ons Nederlands bestel. Het is ons aller zaak welke daar op het oude Binnenhof wordt besproken en ge regeld. Die arbeid heeft dan ook recht op ons aller belangstelling en medeleven. Victor Veiligheid zei: „Een heel prevelement moet ik nu houden. Wat hebben enige branders ze toch weer bruin gebakken. Wat een onveilige situaties hebben die vuurvreters veroorzaakt. Moet U horen, lezer. Twee gingen aan boord bran derswerkzaamheden verrichten aan de buiten kant van de tunnel. Die lui dachten zeker, dat ze alleen op de wereld waren. Maar in de schroefastunnel waren andere arbeiders bezig en die kregen dus de vuurdoop. Aardig getroffen, hè? Twee andere branders gingen aan een schot branden zonder zich te overtuigen of aan de andere kant soms óók mensen werkten. Van hetzelfde laken een pak: ook daar moest men snel de benen nemen om geen brandwonden op te lopen. Ik heb niks tegen branders, 't zijn beste lui, maar er schijnen er een paar onder te zijn, die vrijbuitersmanieren hebben en dat kan niet in een gemeenschap. O, we zijn nu toch bezig die paar te ontmas keren, dus nog een ander geval: een brander stond een stuk ijzer af te branden en kreeg toen het afgebrande stuk op z'n eigen tenen. Moet je nog peultjes! Dat is zo'n beetje de tak afzagen waar je zelf op zit. Hallo, brandersbazen, -voorlieden en bran dersvaklieden: letten jullie eens een beetje meer op deze scheppers van onveilige situa ties. 't Zijn er maar enkelen, maar ze maken jullie ploeg te schande. Ene, tweeë, drieë Strek en buig je knieën Zo klinkt het uit de luidspreker 's morgens bij de ochtendgymnastiek. Dat is goed, die ochtendgymnastiek, maar die doet gij, mede werkers, tijdens Uw werk. Daar zit wat in, want theoretici zeggen, dat werken eigenlijk spel is; dus U speelt, wat zeg je me daar van, lezer! Maar door dat „spelen" lopen er tientallen rond met rugklachten, in vele gevallen het gevolg van het niet buigen van de knieën bij het tillen. Wait U dêt? En wêt-mot- dêt-dên. Heel gewoon, spaar je rug! Til met gebogen knieën!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 10