NIEUWS Idee 459 Machinaal draadsnijden op boormachine. Het idee is goed en geeft een besparing. Premie 50, Idee 460 Magneetapparaat voor het plaatsen van taat sen in stoelen en davits. Het apparaat voldoet goed en geeft besparing. Premie 25, Idee 462 Ketelpijpen buigen op de buigbanken met behulp van een straalstuk. Het idee is goed en geeft een besparing. Premie 75, Idee 465 Slabben voor lassers. Deze worden reeds gebruikt en zijn in het magazijn voorradig. Geen premie. Idee 466 Het plaatsen van een zaagmachine voor Fit ters en Bankwerkers in de werkplaats af- bouwkade Vijfsluizen. Het is niet de bedoeling hier een complete werkplaats in te richten. Geen premie. Idee 467 Het verbeteren van de aansluiting van de ka bels op de laskop van de Fusarcmachine door bet aanbrengen van een koperen strip. Dit is 1 jaar geleden door de leverancier reeds in praktijk gebracht en het idee is dus niet oorspronkelijk. Geen premie. Idee 468 Monteren van beitelhouder op support voor opzuiveren van schaafbankbed. Het is niet mogelijk hiermede een zuiver bed te krijgen. Geen premie. Idee 477 Opkomers van groot gietwerk geheel met olie- zand omgeven, teneinde een vrij krimpen van de gietstukken te bevorderen en het mecha nisch losbreken van het omringende vorm- materiaal te verhinderen. Het idee is goed en zal in voorkomende ge vallen in praktijk worden gebracht. Premie 15, Idee 478 Nieuwe methode voor het gieten van pompen- kasten. Dit geeft geen verbeteringen of besparingen; in het verdiende tarief is van besparing niets gebleken. Geen premie. Idee 479 Het vervangen van tapbouten met zeskante kop in spillen voor voeringen door verzonken bouten. Er zijn spillen met verzonken bouten in ge bruik. Het voordeel van zeskante koppen is echter, dat deze losgedraaid kunnen worden wat met verzonken bouten heel moeilijk is. Aanmoedigingspremie 10, Idee 481 Rubber messen voor de Speedmuller zwart- zandmachine. Het idee is niet oorspronkelijk. De toepassing van rubber messen stamt uit een mededeling van het International Meehanite Research Institute. Geen premie. Idee 484 Sleutel met trekstang voor vastzetten van moerbouten in beperkte ruimte. Profielbeitel voor bet hakken van ronde kanten aan platen. Beide ideeën zijn goed. Premie 75, Idee 486 Het roeten van coquilles, welke gebruikt wor den bij het vervaardigen van gietwerk. Het idee is zeer goed en heeft de oorzaken, welke tot afkeuring van het betreffende giet werk leidden, volledig weggenomen. Inzender heeft blijk gegeven een open oog te hebben voor moeilijkheden, waarvoor hij geen di recte verantwoording draagt. Premie 150, Idee 488 Cilinderdeksels M.A.N. motoren. Voorstel om voor bet voorboren van de kern gaten i.p.v. 2 boormallen een grondplaat te maken, waarin zich de boorbussen bevinden van de 7 kerngaten. Het idee is inderdaad goed en zal in de toe komst bij dergelijk werk een behoorlijke be sparing geven. Premie 100, Idee 490 Het lassen van plaatjes voor stellingjukken aan de huid te laten vervallen en gebruik te maken van de uitsparingen in de spanten. Het idee is in toepassing gebracht en geeft een goede besparing. Premie 100,—. Idee 491 Klacht over geringe afmetingen van bazen- kantoortje. Deze klacht behoort niet in de Ideeënbus thuis. Geen premie. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 14